R5 3600 RTX 3060 Valorant orta ayarlarda 270 FPS

Aynen almalısın normalde gerçi oyunda son zamanlarda optimizasyon sorunu var ondan olabilir..
Almalısın değil, alamaz. Yani alır da hiçbir şeyin olmadığı bomboş bir alanda alır ki onun da faydası olmaz. 3600 Allah katında bir işlemci değil ki? Zaten Valorant gibi oyunlarda ekran kartının etkisi özellikle düşük grafiklerde zayıf. Bu FPS değerleri gayet iyi ve aynı zamanda yeterli. Bilmem kaç trilyon hertz monitörünüz yoksa bu kadar FPS almanın da gereği yok.

Öyle gerçekten en yüksek ayarlarda da 80 düşük ayarlarda da. Saçma sapan bir iş.
Gerçekten GTA'nın optimizasyonu kötü mü? Düşük ayarlarda da aynı FPS'i almanın nedeni 3060 gibi ayı bir GPU kullanıyor olman. Grafikleri düşüğe çekince 200-300FPS alacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Ayarları düşürmek her zaman daha fazla FPS demek değildir. Belirli bir seviyenin üstündeki ekran kartları, oyunlarda fazla grafik üretmesi gerekmezse kendini tam olarak kullanmaz. İyi ayar yapmak her şeyi en düşüğe almak demek değildir. Her şeyi kararında arttırmak veya azaltmak demektir. Oyunun optimizasyonu kötü olsa, 1050 Ti ile yüksek/ultra karışık ayarlarda 120FPS civarını alamazdım.

Gerçekten GTA'nın optimizasyonu kötü mü? Düşük ayarlarda da aynı FPS'i almanın nedeni 3060 gibi ayı bir GPU kullanıyor olman. Grafikleri düşüğe çekince 200-300FPS alacağını sanıyorsan yanılıyorsun. Ayarları düşürmek her zaman daha fazla FPS demek değildir. Belirli bir seviyenin üstündeki ekran kartları, oyunlarda fazla grafik üretmesi gerekmezse kendini tam olarak kullanmaz. İyi ayar yapmak her şeyi en düşüğe almak demek değildir. Her şeyi kararında arttırmak veya azaltmak demektir. Oyunun optimizasyonu kötü olsa, 1050 Ti ile yüksek/ultra karışık ayarlarda 120FPS civarını alamazdım.

Birader FPS konusuna tepki olarak mı doğdun? CS:GO'da fark ediyor, ETS 2'de fark ediyor, Forza'da fark ediyor GTA'da fark etmeyince benim GPU ayı. Dalga mı geçiyosun?

@Jonathan North Dostum komik olan neyse söyle biz de bilgilenelim, ortada bir yanlış var demek ki.
Elim telefondaydı dostum, elimin altında kaydığı esnada o an gülücük atmış neyin nesiyse emojiyi geri çektim bu kadar takılmana gerek yok.

@GossoN , aldığın değerler normal, oyun işlemci oyunu, 2060 Super de taksan 3060 da taksan alacağın performans değerleri aşağı yukarı benzer olur, bu oyunda belli bir seviye GPU gücüne erişildiği vakit %97-100'luk sabit bir ekran kartı kullunımı beklenemeyeceği gibi oyundan alınacak olan maksimum performans doğrudan işlemcinin tekli çekirdek gücüyle bağlantılı, ekran kartının yetersizliği veya darboğaz teriminin kullanılmasının saçmalıktan ibaret olduğu oyun türü, benzer şeyler CS:GO tarzı basit yapıdaki oyunlar için de geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı