R5 3600 - RX 5600 XT düşük FPS

Joshiferxx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, görüntüdeki sistemi yaklaşık 3 ay önce satın aldım ancak FPS sorunları yaşıyorum. Sorun yaşadığım oyunlar; wolfeinstein the New order, Batman Arkham Origins, ryse son of Rome, Batman Arkham Knight. Nedense bu oyunlarda FPS sorunu yaşarken LoL, CS:GO, RDR2 gibi oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum. RAM'ler 2666'da çalışıyordu 3000MHz yaptım ancak pek bir değişiklik olmadı gibi, genelde düşük FPS aldığım oyunlar biraz eski, optimizasyon sorunları mı oluyor acaba diye düşünüyorum ama hepsi de aynı sonucu vermez herhalde. Ekran kartım güncel, yardım edebilecek varsa çok sevinirim.

ramm.png

Dosya Ekleri

• 20210311151037_1.jpg
    20210311151037_1.jpg
    299,3 KB · Görüntüleme: 64
Hocam düşük FPS'den kastınız nedir? Düşük FPS alıyorum dediğiniz oyunlardaki değerlerinizi yazar mısınız? Bazen kullanıcıya düşük geliyor ama aslında öyle olmuyor. Hepimiz fazla beklenti içine girebiliyoruz yanlış anlamayın.

Hocam düşük FPS'den kastınız nedir? Düşük FPS alıyorum dediğiniz oyunlardaki değerlerinizi yazar mısınız? Bazen kullanıcıya düşük geliyor ama aslında öyle olmuyor. Hepimiz fazla beklenti içine girebiliyoruz yanlış anlamayın.

Hocam düşük FPS aldığımı söylediğim bütün oyunlar 60FPS'in altına düşüyor. Söylediğim oyunlarda genel olarak 50-70 arası FPS alıyorum diyebilirim.

Hocam mesela şu arkadaşın ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1080p de aldığı FPS'leri ben alamıyorum sorunum tam olarak bu.

Son düzenleme:

Hocam attığınız görselde ekran kartı kullanımınız yüzde altmış sekiz. Bu yüzden almanız gereken değerleri alamıyorsunuz. Size başlangıç tavsiyem ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırıp baştan kurmanız.

Not: Yanlış fotoğrafı cevaplamışım. Oyun testi olan fotoğrafı cevaplayacaktım.

Hocam attığınız görselde ekran kartı kullanımınız yüzde altmış sekiz. Bu yüzden almanız gereken değerleri alamıyorsunuz. Size başlangıç tavsiyem ekran kartı sürücülerinizi DDU ile kaldırıp baştan kurmanız.

Not: Yanlış fotoğrafı cevaplamışım. Oyun testi olan fotoğrafı cevaplayacaktım.
Yaptım hocam umarım faydasını görürüm.

Hocam oynadığınız ayarlar nedir? Bir de gözünüzden kaçmış bir FPS limitleme ayarı yoktur değil mi?
Hocam ayarlar en yüksekte, fps limitlerini de kaldırıyorum. Acaba güncel driverde mi sorun var eski sürüm yüklesem düzelir mi?
Hocam ayarlar en yüksekte, fps limitlerini de kaldırıyorum. Acaba güncel driverde mi sorun var eski sürüm yüklesem düzelir mi?
Hocam ek olarak belirteyim bu oyunların hepsini hdd'ye kurmuştum ssd yer kaplamasın diye. Bu bir sorun olabilir mi? RDR2 ssd de kurulu ve sorunsuz oynuyorum.

Hocam ayarlar en yüksekte, FPS limitlerini de kaldırıyorum. Acaba güncel driverde mi sorun var eski sürüm yüklesem düzelir mi?

Denemeden bilemezsiniz öyle bir yorum görmedim son çıkan AMD Driver'ları ile ilgili. Ancak denenebilir.

Not: Sorun sistem ile ilgili değil de oyun optimizasyonları ile ilgili de olabilir. Sistem kaynaklı bir sıkıntı olsa diğer oyunlarda da sorun yaşardınız.

Geri
Yukarı