R5 3600 sıcaklık değerleri nasıl?

kardeşim bende ryzen 2600 dan 3600 a gecdim boşta ve yükte sıcaklık farkı cok oldu kaliteli macunda kullanıyorum aynı sogutucan kullanıyorum sendeki ile anakartımda msi b450 kısacası cok araştırdım overclokla düzeliyor bu ısınma sorunu ve baya fark ediyor şuan cok memnunun voltajı 1.15 ghz 4.20 kullanıyorum tavsiye ederim
bu videoyu izle bios üzerinden ayarları yap farkı gör
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, işlemcinin üzerindeki macunu temizlemediniz mi? Eğer öyleyse sökün fanı, tüm macunu silin, tekrar macun uygulayın. Bu değerler çok yüksek. R5 3600X CPB ile kullanıyorum ve oyun oynarken 61 derece üzerini görmedim. Benchmark yaparken 80 dereceleri ancak zorluyor.
Hayır temizlemedim.Cidden iki farklı macun karısımı yuzunden mı bu sorunu yaşıyorum?Zaten zor bela takabildim fanı :D Şu sıralar bilgisayarcıya para verecek durumum da yok.

Macun olduğu halde tekrar macun sürmüşsünüz. Macun taşmıştır büyük ihtimal. O soğutucu ryzen 5 3600 için yeterli bir soğutucu. Bende Amd prism soğutucuyu ryzen 5 5600x ile kullanıyorum. Sıcaklıklar 70 dereceyi geçmiyor. Komple sökün soğutucuyu ve macunu temizleyin. Kaliteli bir macun kullanın ve tekrar takın. Arctic MX-4 yada cooler master master gel kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar bu sefer bu program ile ısı değerlerine baktım.Bir öncekinde MSI Afterburner programi ile yaptım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-27 222247.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-27 222247.png
    73,7 KB · Görüntüleme: 32
Macunu silip, taşmayacak şekilde yeniden macunladınız mı? Sıcaklıklarda düşme yaşanmış olmalı. Özellikle oyundayken.

Macunu silip, taşmayacak şekilde yeniden macunladınız mı? Sıcaklıklarda düşme yaşanmış olmalı. Özellikle oyundayken.
Hayır sadece bu programı kurdum.Önceki değerleri MSİ uzerinden goruntulemıstım.Sanırım program farklılıgı.GTA5 te de 70'i geçmiyor.Yani sanırım sorun kullandığım programdan :D

Hayır sadece bu programı kurdum.Önceki değerleri MSİ uzerinden goruntulemıstım.Sanırım program farklılıgı.GTA5 te de 70'i geçmiyor.Yani sanırım sorun kullandığım programdan :D
Alakası yok. Alt tab attığınızda anlık sıcaklık düştüğü için siz 70 zannediyorsunuz. Sorun kullandığınız program değil.

Arkadaşlar daha az önce CPU fanımı AMD'nin görseldeki ürünüyle değiştirdim. (ikinci el aldım) ve sadece GTA 5 85 dereceye ulaşıyor. Daha öncesinde test yapmadım acaba değerler normal mi?

Windows 11.
AMD Ryzen 5 3600.
AMD Sapphire HD 7950.
MSI B450M Pro anakart.
16 GB 3000MHz RAM.

Boşta 45-50 arası çalışıyor bu arada.

Hocam stok soğutucuyla normal AMD'ye bir şey demek istemiyorum ama tamamen onların sorunu 3600 çok ısınan bir işlemci.

Geri
Yukarı