R5 3600 sıcaklık değerleri

GodPlayer1927

Centipat
Beyler benim R5 3600 şu anda 0.9v (Core voltajı) Nb/Soc ise 1.1 Volt'da sorun olmuyor en fazla 58C oluyor.
Ama insanlar diyor ki Core voltajını otomatik yap sorun oluyor.
Core voltajı yapınca da CPU yük altında değilken 65+C oluyor yük altında 80 gibi.

İşlemci soğutucum stok değil adını bilmiyorum ama kule tipi bir soğutucu.

Bunu sormamın sebebi Windows'u açarken sorunlar alıyorum.
Sizce Core voltajını kaç yapsam? Lütfen anlayan biri iseniz yazın. Teşekkürler.

Sistem:
R5 3600.
MSI B450 Tomahawk Max.
Gigabyte RX 5600 XT Gaming OC 6 GB.
2x8GB DDR4 3200 MHz RAM (2933 yaptım)
Cooler Master MWE 650 +80 PSU.

Son düzenleme:
Peki hocam R5 3600 sıcaklık değerleri normal olanları nasıl? Güvenli sıcaklığı tehlikeli sıcaklığı mesela.

Hocam islemci için sicaklik degerleri 85 gectikten sonra islemci kendi frekansini kismaya baslar. Sikinti 85 dereceden sonrasidir o dereceler tehlikelidir. Eger otomatikte o degerlere cikiyorsa kule tipi sogutucuyla otomatik degerlerde kullanmayin bence. @SkyRose.

Hocam islemci için sicaklik degerleri 85 gectikten sonra islemci kendi frekansini kismaya baslar. Sikinti 85 dereceden sonrasidir o dereceler tehlikelidir. Eger otomatikte o degerlere cikiyorsa kule tipi sogutucuyla otomatik degerlerde kullanmayin bence. @SkyRose.
Tamam hocam bir de biosdan ayarlarken Cpu voltaını Overdrrive yapıp 1.1 yapayım değilmi? bir çok seçenek varda offset gibi falan.

Tamam hocam bir de BIOS'dan ayarlarken CPU voltaını overdrrive yapıp 1.1 yapayım değil mi? Birçok seçenek varda offset gibi falan.

Yani hocam illa 1.1 olmak zorunda degil yavas yavas arttirin voltaji sonra stres testi yapin stres testinde sikinti olmazsa stabil calisir demektir. @Lockheed.

Yeni konular

Geri
Yukarı