R5 3600 sıcaklık değerleri

Beyler benim R5 3600 şu anda 0.9v (Core voltajı) Nb/Soc ise 1.1 Volt'da sorun olmuyor en fazla 58C oluyor.
Ama insanlar diyor ki Core voltajını otomatik yap sorun oluyor.
Core voltajı yapınca da CPU yük altında değilken 65+C oluyor yük altında 80 gibi.

İşlemci soğutucum stok değil adını bilmiyorum ama kule tipi bir soğutucu.

Bunu sormamın sebebi Windows'u açarken sorunlar alıyorum.
Sizce Core voltajını kaç yapsam? Lütfen anlayan biri iseniz yazın. Teşekkürler.

Sistem:
R5 3600.
MSI B450 Tomahawk Max.
Gigabyte RX 5600 XT Gaming OC 6 GB.
2x8GB DDR4 3200 MHz RAM (2933 yaptım)
Cooler Master MWE 650 +80 PSU.

Aynı işlemci kullanıyorum. Stok fan mevcut. Gece bu ürünü aldım. Yoğun tavsiyelere uyarak, bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• sogutucu.JPG
    sogutucu.JPG
    55,7 KB · Görüntüleme: 30
Yok hocam. Orası sıfırlıyor.

Sen ISO yazdıracaksın attığım rehberden flasha, sonra flashtan açıp format atacaksın.

Hocam ben size bu gece bu sorunun nasıl olduğun gösteren bir video atacağım şu anda pek bir şey yapamam EBA dersleri var hocam. Size bu akşam atarım bir video. Sizinle konuşabileceğim bir şeyiniz var mı? Discord gibi.

Hocam ben size bu gece bu sorunun nasıl olduğun gösteren bir video atacağım şu anda pek bir şey yapamam EBA dersleri var hocam. Size bu akşam atarım bir video. Sizinle konuşabileceğim bir şeyiniz var mı? Discord gibi.
Discord adresim var. MaşAllah zaten teknik destek hattına döndü Discord'um.

Buyur;
Samotne Ciasteczka#1041

Hocam 1 ay önceki RAM testi sonuçlarını buldum

Eki Görüntüle 676793

Eki Görüntüle 676794

Eki Görüntüle 676795

Belki şu anda yoktur eskiden sorun vardı RAM'larda 3200 MHz'den 2933 MHz yaptım Timinsleri ayarladım 16-18-18-18-38'e 1.360 DRAM Volt sıkıntı yok belki RAM'da sıkıntı yoktur ama bugün bir kez daha yapayım.
Windows RAM'inde sorun tespit etmiş. Kısacası RAM'in bozuk.

MemTest86 yapar mısın?
Uzun sürecektir yalnız, akşam aç.

Geri
Yukarı