R5 3600, SilverStone PF240 ile boşta 75 derece

btuars

Decapat
Forza Horizon 5'te bilgisayarım sıcaklıktan dolayı kapandı. O günden beri sıcaklıkları kontrol ediyorum. Boşta 75 derece civarı, Valorant'ta 90 derecelere kadar çıkıyor. Termal macunu yeni değiştirdim. Ama sıcaklıklar azalmadı. Kasanın içini de temizledim. Sıcaklıklar yine değişmedi. Sıvı soğutucum: SilverStone PF240 ARGB 240mm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni sistem kuruyorum yavaşdan aynı işlemciyi aldım. Sıvı soğutmayı da PF240 alacaktım ama bu yazdığınfan sonra soru işareleri başladı bende. Herkes bunu önermişti halbuki

Ben aynı işlemciyi stok fanla kullanıyorum ve en ağır oyunlarda bile 75 dereceyi geçmiyor.. Bence senin kasanda hava akışı diye bir şey yok dostum. Kasanın kapağını aç ve yarım saat oyun oynayıp duruma bak. Eğer düzelirse sorun hava akışı demektir. Boş yere başka şeylerle uğraşma, yarım saat değil 10 dakka bile yetebilir. Bence böyle durumlarda en önce bakılması gereken şey bu.

Alalı ne kadar oldu? Benim PF240 da Aldıktan belli bir süre sonra performansı düşmeye başladı ve en sonunda bozuldu. Aynı şekilde oyunda 90-95 dereceleri görmeye başladım.
Yeni sistem kuruyorum yavaşdan aynı işlemciyi aldım. Sıvı soğutmayı da PF240 alacaktım ama bu yazdığınfan sonra soru işareleri başladı bende. Herkes bunu önermişti halbuki
Hocam çok öneriliyor ama şahsen uzak durmanı tavsiye ederim. Benimkisi bozuldu, sosyalde bu şekilde PF240 soğutucusu bozulan bir sürü kişi var. ARGB Önemli değilse Arctic LF 240 bu klasmanda en sorunsuz ve en iyi modellerden birisi.

Alalı ne kadar oldu? Benim PF240 da Aldıktan belli bir süre sonra performansı düşmeye başladı ve en sonunda bozuldu. Aynı şekilde oyunda 90-95 dereceleri görmeye başladım.

Hocam çok öneriliyor ama şahsen uzak durmanı tavsiye ederim. Benimkisi bozuldu, sosyalde bu şekilde PF240 soğutucusu bozulan bir sürü kişi var. ARGB Önemli değilse Arctic LF 240 bu klasmanda en sorunsuz ve en iyi modellerden birisi.

LF240 sığmaz kasana demişlerdi o yüzden vazgeçtim.
Kasam :MSI MAG FORGE 100M

İki soğutucunun arasında boyut olarak neredeyse hiçbir fark yok ki? Zaten ikiside kasanın referans boyut aralığının dışında kalıyor, ya ikiside sığar ya ikiside sığmaz gibi.
Kalınlık olarak söylemiştiler.LF240 nın radyatörü kalın geliyordu.Baktım az önce LF 240 44MM geliyor PF240 27mm eve geçince bir ölçeyim eğer sığarsa gönlümden geçen zaten LF240.

İki soğutucunun arasında boyut olarak neredeyse hiçbir fark yok ki? Zaten ikiside kasanın referans boyut aralığının dışında kalıyor, ya ikiside sığar ya ikiside sığmaz gibi.
Arctic'in radyatörü 1cm daha kalın. Üstte RAM'lere veya VRM soğutucularından takılamama ihtimali var. Öne takılmaya çalışıldığında da ekran kartı engel olabilir.

Soğutucun çalışmıyor muhtemelen. 120mm hava soğutucu ile overlock yapılmış halde, 55 dereceyi aşırabilen oyun yok bende. Aynı işlemci.

Geri
Yukarı