R5 3600 sistem açılmıyor

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
2 x Kingston Beats DDR4 8 GB 3600 mhz ram
SSD veya HDD modeli
Sandisk 240 gb ssd 2tb western green hdd
Ekran kartı
Gigabyte gtx 1060 6gb
Anakart
Msi B450m a pro max
İşlemci
R5 3600
Arkadaşlar büyük bir sorunum var tam olarak neden kaynaklandığını çözemedim. Bilgisayar normal bir şekilde çalışıyor. Ertesi gün açmaya çalıştığımda bilgisayar hiç tepki vermiyor. Kasanın arkasındaki tüm kabloları söküyorum. Elektrik olmadan güç tuşuna basıyorum. Fişe tekrar takıyorum gene açılmıyor. Başta statik elektrikten şüpheleniyordum ama statik elektrik te değil bu. Bilgisayarı açmak için kasanın içinden HDD kablosunu söktüm ve start verdim açıldı. Fakat bu demek değil ki HDD problemli. Daha önce de başıma geldi aynı durum. Bu sefer de ekran kartını söktüm. Öyle çalıştırdım ve açılmıştı. Yani ekran kartım ve HDD normal zamanda sorunsuz çalışıyor. Ben PSU'dan ya da anakarttan şüpheleniyorum. Anakartı Amazon'dan sıfır almıştım. 2 ay olmadı daha 1.5 ay civarı kullanıyordum. Sizce bu duruma ne sebep oluyor olabilir. İşin ilginci bu durumu her zaman yapmıyor. Ara ara yapıyor. Bilgisayarı açarken acaba bugün açılmama yapar mı diye korku oluştu içimde. Sorunun ana kaynağını bulmak istiyorum ve ona göre masraf yapmak istiyorum arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz? PSU: Zalman 500 le.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen günlerde bir arkadaş galiba aynı anakartı güç almadıgı icin iade ettiğini yazıp baska anakart önerisi istemisti. Bu anakarta özel bir sorun olması mümkün olabilir ama denemeden bilemeyiz.

Geçen günlerde bir arkadaş galiba aynı anakartı güç almadıgı icin iade ettiğini yazıp baska anakart önerisi istemisti. Bu anakarta özel bir sorun olması mümkün olabilir ama denemeden bilemeyiz.
Anakartı 1.5 aydır sorunsuz kullanıyorum bende daha çok PSU dan şüpheleniyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı