R5 3600 sistem Forza Horizon 4 kapanması

İşletim sistemi
Windows 10

Suvolta

Hectopat
Yer
Ankara-İstanbul-Trabzon
Daha fazla  
Sistemim:
RX 5700 XT Gaming X.
R5 3600.
B450 Carbon AC anakart.
8x2 Corsair vengence Pro RGB RAM.
PSU P650B 650W 80+
Sorunum sadece Forza Horizon 4 için geçerli. Oyunu açtıktan kısa bir süre sonra (1-30 dk arasında değişiyor) sistem tamamen kapanıyor. Minidump oluşmuyor. Isınma veya sistemde kararsızlık gibi bir durum yok. Oyunu silip tekrar yükledim, format attım ancak çözümü bulamadım. Sorunu son 1-1.5 aydır yaşıyorum öncesinde böyle bir sorunum yoktu. Diğer oyunlarda ve testlerde sistem sınırlarını zorlamama rağmen herhangi bir sorun yaşamadım.
Ekran kartı Max. Isı değeri 72 derece.
İşlemci Max. Isı değeri 68 derece.
Oyunu Game Pass ile oynuyorum. Windows 10 güncel durumda. Game pass üzerinden başka oyunlarda oynamaktayım onlarda bu tarz bir sorun ile karşılaşmadım.

Başlığı düzenleyen moderatör arkadaş yanlış yazmış oyun sistemi tamamen kapatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyorum, aslında çok yaygın bir hata. Hatta bu hata için 3. parti yazılım bile üretmişler (ForzaFix 2.0). Bunun dışında uygulamanın tamamen kapanmasını ( oyun içinden veya alt f4 çekerek kapatmak isteseniz bile ) önleyen bir takım tuş atamaları yaparak çözmeye çalışanlar olmuş. Bazılarında işe yarıyor, bazılarında yaramıyor. Bende hiçbiri işe yaramadı. Google'larsanız'' fh4 kapanma sorunu '' diyerek bu çözümlere ulaşabilirsiniz ancak garanti bir çözümü yok.

Aynı sorunu bende yaşıyorum, aslında çok yaygın bir hata. Hatta bu hata için 3. parti yazılım bile üretmişler (ForzaFix 2.0). Bunun dışında uygulamanın tamamen kapanmasını ( oyun içinden veya alt f4 çekerek kapatmak isteseniz bile ) önleyen bir takım tuş atamaları yaparak çözmeye çalışanlar olmuş. Bazılarında işe yarıyor, bazılarında yaramıyor. Bende hiçbiri işe yaramadı. Google'larsanız'' fh4 kapanma sorunu '' diyerek bu çözümlere ulaşabilirsiniz ancak garanti bir çözümü yok.
Bendeki sorun oyunun kapanması değil bilgisayar "shutdown" atıyor.

Geri
Yukarı