R5 3600 sistem kendini yeniden başlatıyor

Forever61

Hectopat
Sistem durduk yere kendini yeniden başlatıyor. Hata vermeden kapatıyor. Ayrıca son bir haftadır fanlar çok sesli ve yüksek RPM'de çalışıyor. Ve ekran kartı fazla ısınmaya başladı gibi geldi. Sisteme virüs girmiş olabilir mi? Kaspersky ve Malwarebytes'den her gün tam tarama yapıyorum ama bir şey bulamıyorlar. İşlemcimin CPB'si kapalı.

Sistem özellikleri:
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: Galax RTX 2060.
Anakart: ASRock B450-HDV.
RAM: XPG 8x2 3200MHz.
SSD: Kingston A2000.
PSU: High Power 600W 85+Bronze. Hafif bir cızırtı sesi geliyor.

Son düzenleme:
Bilgisayarın ısındığı için kendini resliyo olabilir splon zamanlarda fan sesidr çok geliyor demişsin büyük ihtimal soğutman yetersiz kalıyor olabilir git termal macun yenile fanları temizler gerekirse fan taktir Bilgisayara düzelir gibime geliyor
BIOS'dan Core Performance Boost özelliğini devre dışı bırakın.
Sistem durduk yere kendini yeniden başlatıyor. Hata vermeden kapatıyor. Ayrıca son bir haftadır fanlar çok sesli ve yüksek RPM'de çalışıyor. Ve ekran kartı fazla ısınmaya başladı gibi geldi. Sisteme virüs girmiş olabilir mi? Kaspersky ve Malwarebytes'den her gün tam tarama yapıyorum ama bir şey bulamıyorlar. İşlemcimin CBP'si kapalı.

Sistem özellikleri:
İşlemci: R5 3600.
Ekran kartı: Galax RTX 2060.
Anakart: ASRock B450-HDV.
RAM: XPG 8x2 3200MHz.
SSD: Kingston A2000.
PSU: High Power 600W 85+Bronze. Hafif bir cızırtı sesi geliyor.

BIOS'dan Core Performance Boost özelliğini devre dışı bırak

Bilgisayarın ısındığı için kendini resmiyle olabilir spn zamanlarda fan sesidr çok geliyor demişsin büyük ihtimal soğutman yetersiz kalıyor olabilir git termal macun yenile fanları temizler gerekirse fan taktir Bilgisayara düzelir gibime geliyor
BIOS'dan Core Performance Boost özelliğini devre dışı bırakın.

BIOS'dan Core Performance Boost özelliğini devre dışı bırak
Zaten kapalı.

Üstte yazdım ya.
Pardon görmemişim bence ekran kartından olabilir yeni driver indirdikten yazılımsal sorun olduğu içinde kapanıyor olabilir eğer yeni driver indirdikten sonra oluyorsa driveri kalıntı bırakmayacak şekilde sil eski driveri yükle eğer sorun buda değilse garantiye verebilirsin bence

Geri
Yukarı