Çözüldü R5 3600 sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

onrtkn1

Centipat
Daha fazla  
RAM
ADATA AX4U320038G16A-SR30 XPGSpectrix D30DDR4-3200MhzC16 8GB (1x8GB) 2 adet
SSD veya HDD modeli
KINGSTON SA2000M8/500G A2000 500GB SSD M.2 2200-20
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
Anakart
TUF B450-PRO GAMING
İşlemci
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor
Ryzen 5 3600 mavi ekran hataları.

güncel minidump

Merhaba, aylardır mavi ekran hatası alıyorum 8-9 çeşit. Başlarda tarayıcıda vakit geçirirken özellikle YouTube açıkken hata veriyordu. İlk hatadan sonra günlerce açık kalsa bile bir daha mavi ekran hatası almıyordum. Son günlerde hata sıklığı 5 dakikaya kadar düştü. Eskiden oyun oynarken hata vermezken artık oyun oynarken bile hata alıyorum.
Edit: Eski minidump dosyasını paylaşmışım Google Drive üzerinden. Yenisini ekledim.

Son düzenleme:
Çözüm
Güncelde erişim isteniyor. Uzmanı değilim lakin kayıt defteri ve NVIDIA sürücünüzden kaynaklandığını tespit ettim. Benden daha iyi anlayanlar, daha iyi bir çözüm sunar elbet. Benim şimdilik sunabileceğim çözümler:
Rehberi uygulayıp ekran kartı sürücünüzü kaldırın. NVIDIA'nin sitesinden WHQL sürümünü indirip kurun. Ardından da bu rehberi uygulayın:
Ayrıca B450 chipset sürücünüz kurulu değilse kurun. Windows güncelleştirmesini kontrol edin, varsa yapın. BIOS güncel değilse de güncelleyin. Sorun devam ederse geriye sanırım MemTest ile RAM'leri kontrol etmek kalıyor. Tekrardan dediğim gibi, uzmanı değilim, daha bilgili birisi daha iyi bir çözüm sunacaktır.
Güncelde erişim isteniyor. Uzmanı değilim lakin kayıt defteri ve NVIDIA sürücünüzden kaynaklandığını tespit ettim. Benden daha iyi anlayanlar, daha iyi bir çözüm sunar elbet. Benim şimdilik sunabileceğim çözümler:
Rehberi uygulayıp ekran kartı sürücünüzü kaldırın. NVIDIA'nin sitesinden WHQL sürümünü indirip kurun. Ardından da bu rehberi uygulayın:
Ayrıca B450 chipset sürücünüz kurulu değilse kurun. Windows güncelleştirmesini kontrol edin, varsa yapın. BIOS güncel değilse de güncelleyin. Sorun devam ederse geriye sanırım MemTest ile RAM'leri kontrol etmek kalıyor. Tekrardan dediğim gibi, uzmanı değilim, daha bilgili birisi daha iyi bir çözüm sunacaktır.

Çözüm
Dediğiniz gibi chipset sürücüsünü güncelledim. Gün boyunca tarayıcıda mavi ekran almadım. Çeşitli oyunlarda deneme yapıp nihai sonucu söylerim. Çok teşekkürler aylardır haybeye bu çileyi çekmişim.

Geri
Yukarı