R5 3600 sistem toplama

Astro.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10.284 TL’ye şu linkteki hazır sistemi özelleştirdim ve aşağıda yazdığım hale getirdim. Sizce sistemde ısınma sıkıntısı olur mu veya herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Özelleştirdiğim sistemin linki: GeForce Espor PC Battle | RTX 2070 Super 8GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com.

Kendim özelleştirdiğimdeki parçalar:

AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB soket AM4 fanlı işlemci.

ASUS Prime B450M-K AMD B450 soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz mATX Gaming(oyuncu) anakart.

Adata XPG Gammix D30 AX4U300038G16A-SR30 8 GB (1x8GB) DDR4 3000MHz CL16 kırmızı Gaming RAM 16 GB olacak.

ASUS DUAL-RTX2070S-O8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING ekran kartı.

XPG SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512 GB 3500/2400MB/s M.2 PCI-e NVMe SSD disk.

Cooler Master H500-TG MCM-H500-ıgnB75-S02 750W 80+ dahili PSU'lu Gaming (oyuncu) mid Tower kasa.

WD Blue WD10EZEX 1TB SATA3 7200 RPM 64 MB harddisk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu olacağını düşünmüyorum ancak anakartı S2H yapmanız daha iyi olacaktır.
Bir de son bişey soracağım topladığım sistemdeki ekran kartı güzel midir ve sizce rtx 3000 serisini beklememe gerek var mı şahsen ben 3000 serisinden 3070 in pek uygun fiyatla geleceğini düşünmüyorum. Sizinde düşüncenizi almak istedim.

Evet alacağınız ekran kartı güzel, yenilenmiş EVO modeli. Isınma sorunu yok. Pek emin konuşmak istemiyorum ancak bu bütçeye RTX3060'ın sığacağını düşünüyorum. Eğer bekleyebilirseniz RTX3060 düşünülebilir. Fakat ihtiyacınız varsa 2070 Super alın geçin :)

Evet alacağınız ekran kartı güzel, yenilenmiş EVO modeli. Isınma sorunu yok. Pek emin konuşmak istemiyorum ancak bu bütçeye RTX3060'ın sığacağını düşünüyorum. Eğer bekleyebilirseniz RTX3060 düşünülebilir. Fakat ihtiyacınız varsa 2070 Super alın geçin :)
Cevabınız için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.
Bir de son bir şey sormak istiyorum sizin önerdiğiniz anakart ile asus anakartın arasındaki fark nedir ve gigabyte ı tavsiye etme nedeniniz nedir ?
Başka sorum yok 😀

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim iyi akşamlar dilerim.

Bir de son bir şey sormak istiyorum sizin önerdiğiniz anakart ile ASUS anakartın arasındaki fark nedir ve Gigabyte'ı tavsiye etme nedeniniz nedir?
Başka sorum yok 😀

O anakartın mosfet soğutucuları var.
Yani azıcık overclock yapabilirsiniz.

Merhaba bir şey soracağım ASUS'un anakartında HDMI ve Display Port girişi yokmuş görüntü almak için monitörü anakarta mı bağlamam lazım yoksa ekran kartına mı? Bir de overclock yapmayı düşünmüyorum hangisini tercih edersiniz S2H mı ASUS olan anakart mı?
Torqun bey bir de şunu sormak istiyorum asus ile gigabyte arasından gigabyteı tavsiye etme nedeniniz nedir ? Asus ta hdmi ve display port yokmuş sanırsam. Bir de son sorum monitörden görüntü alırken ara kabloyu ekran kartına mı anakarta mı bağlamam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı