R5 3600 sistem XMP açınca mavi ekran hatası

erdiozgor

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Intel'den geçtim AMD'ye daha ilk günden lanet ediyorum. RAM en düşük frekansta çalışıyor ama 3200 yapınca 1500 tane mavi ekran hatası veriyor.

İslemcim: Ryzen 5 3600.
Anakart: Gigabyte B450 GAMING X.
RAM: 2x8 Corsair RGB Pro.
XMP açık ve kapalı olarak 2 resim koydum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 94
  • image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
XMP devre dışı kalsın. Elle manuel olarak RAM frekansını 3200 seçin ve voltaj kısmını yine elle 1.35 yapın kaydedip yeniden başlatın. Kuvvetle muhtemel sorun çözülecektir. Daha ince ayarlar için Ryzen Dram Calculator programını indirip standart timing kontrol kısmını elle girerek XMP'den bile daha iyi değerler alabilirsin.

XMP devre dışı kalsın. Elle manuel olarak RAM frekansını 3200 seçin ve voltaj kısmını yine elle 1.35 yapın kaydedip yeniden başlatın. Kuvvetle muhtemel sorun çözülecektir. Daha ince ayarlar için Ryzen Dram Calculator programını indirip standart timing kontrol kısmını elle girerek XMP'den bile daha iyi değerler alabilirsin.
Dostum bana yardımcı olur musun? Teamwieverden veya görüntülü arayarak. Vallaha çok moralim bozuldu.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 63
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 2 de yaptığını yapman lazim. Sen 32 yazacaksın alttaki değer 3200 olacak. Voltaj kısmını da yine 1.35 yapıp kaydedip çıkacaksın. Dene yine yaz yapalım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dakika 2'de yaptığını yapman lazim. Sen 32 yazacaksın alttaki değer 3200 olacak. Voltaj kısmını da yine 1.35 yapıp kaydedip çıkacaksın. Dene yine yaz yapalım.

DRAM voltage 1400 yaptım manuel, MHz'yi de 3200 yaptım hiç hata vermedi.

Geri
Yukarı