Çözüldü R5 3600 sistemde AC Valhalla çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Kamurannn

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengance RGB Pro 2x8 3200 MHz CL16
Ekran kartı
RTX2070S
Anakart
B550 - A Pro
İşlemci
R5 3600
AC Valhalla durduk yere bir anda çöküyor. Oyunda ilk sinematikten ilerisine gidemediğimi belirteyim. En fazla karakter seçimine kadar gelebiliyorum ve aniden oyun çöküyor.
Denediğim yöntemler:
- Oyun dosyalarını doğrulama
- Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapma
- Oyunu silip baştan yükleme
- Windows 11 kullanıcısıydım, Windows 10'a format atarak geçiş yaptım.
Maalesef sorun hâlâ devam ediyor. Aynı şekilde bir anda oyun çöküyor herhangi bir çökme raporu da vermiyor. Hiç bir şey yokmuş gibi masaüstüne düşüyorum.

Ek olarak Proccess Monitör ile logfile oluşturdum, bakmak isterseniz

Çözüm
Sorunu çözdüm. Sorun ekran kartı driverındaymış. Eski(bayaaa eski) sürüm NVIDIA driver kurdum sorun çözüldü. Şahsen kurduğum driverı alttaki linke bırakıyorum.
2070S sahibim, benim şu an için kullandığım bu.

Tavsiyem ekran kartı modelinize göre geçici olarak eski drivera geçiş yapın. Bütün yolları denediğimi düşünüyorum ama sorunu başka türlü çözemedim.
@LeFeyn
Aynı sistem bende var aşağı yukarı. 2070S, R5 3600, B550M Pro VDH Wi-Fi. AC Valhalla ilk çıktığı zamanlar oynamıştım. Çökmüyordu. Sistemle alakalı olmayabilir.

Aynı sistem bende var aşağı yukarı. 2070S, R5 3600, B550M Pro VDH Wi-Fi. AC Valhalla ilk çıktığı zamanlar oynamıştım. Çökmüyordu. Sistemle alakalı olmayabilir.
Oyunu daha önce(2 yıl öncesinde) 2 defa bitirdim bu sistemle. 200+ saat oynadım. Bence de sistemle alakalı değil.

Son 3 AC oyununun hepsi problemli oyunlar.
AC Origins= Stutter problemli
AC Odyssey= Stutter+ çökme problemli
AC Valhalla= Çökme problemli
Yani anlayacağınız sizde problem yok Ubisoft dandik iş çıkarıyor. Ubisoft destekle iletişime geçerek vakitte kaybetmeyin. Oyunun dosyalarını doğrulayın demenin ötesinde bir şey öneremiyorlar.

AC Valhalla durduk yere bir anda çöküyor. Oyunda ilk sinematikten ilerisine gidemediğimi belirteyim. En fazla karakter seçimine kadar gelebiliyorum ve aniden oyun çöküyor.
Denediğim yöntemler:
- Oyun dosyalarını doğrulama
- Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz kurulum yapma
- Oyunu silip baştan yükleme
- Windows 11 kullanıcısıydım, Windows 10'a format atarak geçiş yaptım.
Maalesef sorun hâlâ devam ediyor. Aynı şekilde bir anda oyun çöküyor herhangi bir çökme raporu da vermiyor. Hiç bir şey yokmuş gibi masaüstüne düşüyorum.

Oyun bozuk hocam, çakın ALT+F4'ü RDR2 geçin:D

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 3 AC oyununun hepsi problemli oyunlar.
AC Origins= Stutter problemli
AC Odyssey= Stutter+ çökme problemli
AC Valhalla= Çökme problemli
Yani anlayacağınız sizde problem yok Ubisoft dandik iş çıkarıyor. Ubisoft destekle iletişime geçerek vakitte kaybetmeyin. Oyunun dosyalarını doğrulayın demenin ötesinde bir şey öneremiyorlar.
Oyun bozuk hocam, çakın ALT+F4'ü RDR2 geçin:D
Yapmayın be hocam valla bi heves ettiydim. RDR2 de 300 saat oynadık, yeniden başlayacağız herhalde :D

Yapmayın be hocam valla bi heves ettiydim. RDR2 de 300 saat oynadık, yeniden başlayacağız herhalde :D
Eğer çökme durumu çok sık yaşanmıyorsa devam edin derim. Mesela ben AC Odyssey'de sizin yaşadığınız gibi çökme problemi yaşıyordum fakat 126 saat oynayıp DLC'ler dahil %100 bitirdim ve tüm başarıları aldım. Bazen oyunun giriş ekranında bile çökerken bazen de aralıksız 8 saat oynamama rağmen çökmüyordu oyun. O yüzden biraz daha şans verin derim. Bu arada son 3 AC oyunu yoğun işlemci tüketen ve AMD sistemlerde(ekran kartı+ işlemci) daha iyi çalışan oyunlar. Bu arada hazır aklıma gelmişken AC Odyssey'de 5 yıldır çözülmeyen bir problemden de bahsedeyim. Oyunun giriş ekranında oyun donup kalabiliyor ve hiç açılmıyor. Bu problem genellikle oyunu oyun kolu ile oynayacaksanız yaşanıyor o yüzden oyuna girdikten sonra oyun kolunu PC'ye bağlamak problemi çözüyor.

Dosya herkese açık değil günceller misiniz?

1673779885988.png

Dosya herkese açık değil günceller misiniz?

Eki Görüntüle 1633605
Buyurun güncelledim.

Eğer çökme durumu çok sık yaşanmıyorsa devam edin derim. Mesela ben AC Odyssey'de sizin yaşadığınız gibi çökme problemi yaşıyordum fakat 126 saat oynayıp DLC'ler dahil %100 bitirdim ve tüm başarıları aldım. Bazen oyunun giriş ekranında bile çökerken bazen de aralıksız 8 saat oynamama rağmen çökmüyordu oyun. O yüzden biraz daha şans verin derim. Bu arada son 3 AC oyunu yoğun işlemci tüketen ve AMD sistemlerde(ekran kartı+ işlemci) daha iyi çalışan oyunlar. Bu arada hazır aklıma gelmişken AC Odyssey'de 5 yıldır çözülmeyen bir problemden de bahsedeyim. Oyunun giriş ekranında oyun donup kalabiliyor ve hiç açılmıyor. Bu problem genellikle oyunu oyun kolu ile oynayacaksanız yaşanıyor o yüzden oyuna girdikten sonra oyun kolunu PC'ye bağlamak problemi çözüyor.
İlk sinematikten ötesine gidemediğim için şans bile tanıyamıyorum. Karakter seçim kısmına gelinceye kadar oyun çöküyor. Yaklaşık 10 kere falan denedim :D

Geri
Yukarı