R5 3600 sistemde görüntü gidiyor ve fanlar hızlı çalışıyor

Trabzon

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayar arada bir oyun esnasında veya internette gezinirken kapanıyor. Monitör gidiyor, bu esnada Discord'da arkadaşla ile hala iletişim kurabiliyorum. Ekranda görüntü yok ama kasanın ışıkları yanıyor ve fanlar deli gibi çalışmaya başlıyor. En üst seviyede çalışıyor fanlar.

Var mı daha önce böyle bir sorunla karşılaşan?

Sistem: Ryzen 5 3600.
RTX 2060 ASUS Evo.
3000 MHz 8x2 16 GB RAM.

Aslında tam kapanmıyor. Tam kapansa kasanın ışıkları söner ve fan çalışmaz. Durumu anlamadım, yardımcı olursanız memnun olurum.

Arkadaşlar, bilgisayar arada bir oyun esnasında veya internette gezinirken kapanıyor. Monitör gidiyor, bu esnada Discord'da arkadaşla ile hala iletişim kurabiliyorum. Ekranda görüntü yok ama kasanın ışıkları yanıyor ve fanlar deli gibi çalışmaya başlıyor. En üst seviyede çalışıyor fanlar.

Var mı daha önce böyle bir sorunla karşılaşan?

Sistem: Ryzen 5 3600.
RTX 2060 ASUS Evo.
3000 MHz 8x2 16 GB RAM.

Aslında tam kapanmıyor. Tam kapansa kasanın ışıkları söner ve fan çalışmaz. Durumu anlamadım, yardımcı olursanız memnun olurum.

Sorun ya güç kaynağında ya da ekran kartında. Oyunu açtığınızda sıcaklık değerlerine bakın. Ekran kartı çok ısınıyorsa o zaman sorun ekran kartında. Isınmıyorsa sorun güç kaynağındadır. İnternette gezinirken kapanması zaten şüpheleri güç kaynağına çekiyor.

AMD ekran kartı olsa WattMan derdim. Çünkü dediğinin aynısı AMD kart ile başıma geldi. Senden işlemci ve ekran kartının sıcaklıklarını takip etmeni öneririm ve güç kaynağını öğrenebilir miyiz?

Güç kaynağı kaç Watt şu an bilmiyorum dostum. Ama dediğiniz gibi sorun ya gün kaynağında ya da ekran kartında.
Aslında fazla ısınmıyor ekran kartım. Boştayken 43 44 derece civarında. Oyunlarda Max 66.
CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasadaki güç kaynağından var bende. Sistemi ince hesaptan almıştı ilk sahibi.

Sorun güç kaynağında gibi duruyor. Varsa garatisi değiştirin.

Geri
Yukarı