Çözüldü R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Victoria

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Uzun zamandır böyle değildi ilk defa bugün sorun çıkmaya başladı. İlk önce monitörde görüntü gitti geldi. Daha sonra reset attığımda ilk başlatma ekranında takılı kaldı, sonraki başlatmada hiç ekran gelmedi. Tekrar yeniden başlattığımda sistem açıldı. Biraz geçtikten sonra mavi ekran hatası verdi. Dün bilgisayara Tidal ve speedify VPN kurmuştum.

dmp Dosyası

Monitörde ekran gidip geldikten sonra:

1616868603500.png

GPU: ASUS GeForce G210 GDDR3 1GB 64 Bit.

CPU: AMD Ryzen 5 3600.
Kasa: Corsair Carbide series Spec-Delta 550W 80+
RAM: GeIL 8x2GB EVO Spear AMD Edition 3000MHz CL16.
MB: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC)
SSD: Kingston 480GB'a400.
HDD: Seagate Barracuda 1TB.
Monitör: AOC 24G2U 144 Hz 1ms.
Windows 20H2 19042.868

Çözüm
BIOS da taklıyorsa, BIOS pilini çıkarıp tekrar deneyin. G210 var ise o da sorunlu olabilir.
BIOS dediğim logosu geliyor. Altında dönen simge takılı kalıyor. Bir çıkarıp deneyeyim.
Dediğinizi yaptım sistem açıldı. Ekran kartı sürücüsü silinmiş gibiydi. Kurmaya çalışırken bu hatayı verdi.
1617193570412.png

Son Güncelleme: DDU ile sürücü kalıntısı vardır diye silmeyi denedim. Yeniden başlatınca Windows Update kendi kurdu sürücüyü. Şimdilik düzeldi gibi.
Ek olarak.

BIOS sürümünü F60 sürümüne yükselt.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

"sfc /scannow" rehberini uygulayabilirsin.

Bugün yine sorun çıktı. YouTube'da video izlerken ekran gitti, 1-2 dakika sonra yeniden başlatmaya çalıştı ama açılmadı. 5-10 kere yeniden başlatmayı denedim. Bios ekranında takılı kaldı hep. Bir kere masaüstü geldi ama çözünürlük 600x800 gibi düşüktü ve klavye, fare çalışmıyordu. Bazen de otomatik onarım diyordu ama o ekranda takılı kalıyordu. Aklıma gelen ilk şey ekran kartı oldu. Sadece görüntü almak için kullandığım eski bir G210 var. O olabilir mi sorun?

Bugün yine sorun çıktı. YouTube'da video izlerken ekran gitti, 1-2 dakika sonra yeniden başlatmaya çalıştı ama açılmadı. 5-10 kere yeniden başlatmayı denedim. BIOS ekranında takılı kaldı hep. Bir kere masaüstü geldi ama çözünürlük 600x800 gibi düşüktü ve klavye, fare çalışmıyordu. Bazen de otomatik onarım diyordu ama o ekranda takılı kalıyordu. Aklıma gelen ilk şey ekran kartı oldu. Sadece görüntü almak için kullandığım eski bir G210 var. O olabilir mi sorun?

BIOS da taklıyorsa, BIOS pilini çıkarıp tekrar deneyin. G210 var ise o da sorunlu olabilir.

BIOS dediğim logosu geliyor. Altında dönen simge takılı kalıyor. Bir çıkarıp deneyeyim.
Dediğinizi yaptım sistem açıldı. Ekran kartı sürücüsü silinmiş gibiydi. Kurmaya çalışırken bu hatayı verdi.
1617193570412.png

Son Güncelleme: DDU ile sürücü kalıntısı vardır diye silmeyi denedim. Yeniden başlatınca Windows Update kendi kurdu sürücüyü. Şimdilik düzeldi gibi.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı