R5 3600 sistemde mavi ekran hatası

• Konuyu başlatan KARA57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 613

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
Sistemdeki işlemci ve RAM'ler arızadan ötürü 2 hafta önce sıfır olarak değişti. Diğer bütün parçalara serviste kont edildi, bir sorunları yok. Zaten 2 haftadır da bir problem yaşamadım fakat az önce mavi ekran yedim. Minidump dosyası aşağıdadır.

Yardımcı olabilecek yok mu?

Şimdi de PC açılırken CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası aldım.

bu da ilk yediğim mavi ekran 092022-5812-01.zip

Son düzenleme:
BattlEye kaldırıp tekrar yükleyin. Tekrar mavi ekran alırsanız yazarsınız yine.

Kaldırdım tekrar yükledim onu teşekkürler tekrardan.

BattlEye kaldırıp tekrar yükleyin. Tekrar mavi ekran alırsanız yazarsınız yine.

Şimdi tekrar PC açılırken kapandı direkt 101522-5140-01.zip

@Dümdüz bakabildiniz mi son DMP dosyasına.

Bu da yine açılırken yediğim hata

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Kaldırdım tekrar yükledim onu teşekkürler tekrardan.

Şimdi tekrar PC açılırken kapandı direkt 101522-5140-01.zip

@Dümdüz bakabildiniz mi son DMP dosyasına.

Bu da yine açılırken yediğim hata

Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
Öncelikle bilgisayar konusunda ve yazılım hakkında uzman değilim, sana tecrübelerden bahsedeceğim. Bir süre önce Windows 10 Pro sürümünde Dayz, Rainbow gibi battleye kullanan oyunlarda mavi ekran yiyordum, arkadaşım da benimle aynı sistem ve aynı Windows sürümünü kullanıyordu ve o da mavi ekran yiyordu. Bu sorunu çözmek için format ve diğer bütün çözümleri denedik fakat işe yaramadı. Windows Pro'dan Enterprise sürümüne geçtim, sorun kökünden çözüldü. Arkadaşım da aynı şekilde Enterprise geçerek sorunu çözdü. Windowsların pro sürümündeki bir yazılım muhtemelen battleye ile çakışıyor, uzman arkadaşlar bu konuyu inceleyebilir. Eğer donanımsal bir sorunun yoksa hangi windowsu kullanıyorsan Enterprise sürümüne geçmeni şiddetle tavsiye ederim.

Öncelikle bilgisayar konusunda ve yazılım hakkında uzman değilim, sana tecrübelerden bahsedeceğim. Bir süre önce Windows 10 Pro sürümünde DayZ, Rainbow gibi BattlEye kullanan oyunlarda mavi ekran yiyordum, arkadaşım da benimle aynı sistem ve aynı Windows sürümünü kullanıyordu ve o da mavi ekran yiyordu. Bu sorunu çözmek için format ve diğer bütün çözümleri denedik fakat işe yaramadı. Windows Pro'dan Enterprise sürümüne geçtim, sorun kökünden çözüldü. Arkadaşım da aynı şekilde Enterprise geçerek sorunu çözdü. Windows'ların Pro sürümündeki bir yazılım muhtemelen BattlEye ile çakışıyor, uzman arkadaşlar bu konuyu inceleyebilir. Eğer donanımsal bir sorunun yoksa hangi Windows'u kullanıyorsan Enterprise sürümüne geçmeni şiddetle tavsiye ederim.

Diğer aldığım mavi ekran hataları tamamı PC açılırken o da M.2 SSD kaynaklı sanırım bugün yeni SSD elime ulaştı hafta sonu takıp deneyeceğim fakat bu oyunu 4bin saat kadar oynadım BattlEye kaynaklı hiç mavi ekran yemediydim baktım ben dahil birçok kişi oyunda tam mape giriş esnasında alınıyor bu mavi ekran hatasını Intel NVIDIA sistemlerde de çokça alan olmuş.

Diğer aldığım mavi ekran hataları tamamı PC açılırken o da M.2 SSD kaynaklı sanırım bugün yeni SSD elime ulaştı hafta sonu takıp deneyeceğim fakat bu oyunu 4bin saat kadar oynadım BattlEye kaynaklı hiç mavi ekran yemediydim baktım ben dahil birçok kişi oyunda tam mape giriş esnasında alınıyor bu mavi ekran hatasını Intel NVIDIA sistemlerde de çokça alan olmuş.
SSD ile alakalı da olabilir, dediğim gibi donanımsal sorun yoksa defalarca kez Pro sürümüne formatlamış kişiler Enterprise sürümüne geçerek bu sorunu çözdü. Escape From Tarkov'da özellikle mavi ekran alan arkadaşlarım da sorunu Enterprise geçerek çözdü.

SSD ile alakalı da olabilir, dediğim gibi donanımsal sorun yoksa defalarca kez Pro sürümüne formatlamış kişiler Enterprise sürümüne geçerek bu sorunu çözdü. Escape from Tarkov'da özellikle mavi ekran alan arkadaşlarım da sorunu Enterprise geçerek çözdü.

Sistemde değişmeyen 1 SSD kaldı oda olmazsa dediğinizi muhakkak yapacağım.

Geri
Yukarı