R5 3600 sistemde overclock sonrası RGB kasa fanları beyaz kalıyor

orhangulasti

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Asus TUF Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: Corsair Vengeance RGB Pro 8x4 32GB 3600 MHz
Ekran Kartı: MSI Gaming X RX 6600 XT
Kasa: Xigmatek Poseidon EN45044
Psu: Gigabyte P750GM 750W 80+ Gold
Klavye: Logitech G413 Pro Carbon
Fare: Asus TUF Gaming M3
Kulaklık Asus Tuf Gaming H3 Wireless
Meslek
Polis
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16GB 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Kingston 1TB M.2 Nvme PCI-EX Gen4
Ekran kartı
MSI Gaming X RX6600XT
Anakart
Asus Tuf Gaming B550 Plus Wifi
İşlemci
Ryzen 5 3600
Herkese merhaba arkadaşlar,.

Son zamanlarda bilgisayarımda RGB kasa fanlarının beyaz kalması ve parlaklığının düşüp geri yükselmesi sorunundan muzdaribim.
Hız aşırtma yaptığım zaman bu sorun ortaya çıkıyor. Fakat stock hale dönersem LED'ler normal olması gerektiği gibi yanıyor. Yaptığım hız aşırtma maksimum 4.5GHz ve 1.375 voltaj değeri. Bu soruna ne sebep olabilir? Ben güç kaynağı yetmiyor diye düşünüyorum fakat sizlerin de görüşlerini almak istiyorum.

Özelliklerim;
-Ryzen 5 3600.
-ASUS TUF Gaming B550 Plus Wi-Fi
-Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600MHz.
-MSI Gaming X RX 6600 XT.
-Xigmatek poseidon EN45044.
-Xigmatek X-Power 650W 80+ white.
-6 adet Xigmatek CY120 fan, 1 adet Rampage Deepspace 600 soğutucu üzerinde bulunan fan ve 2 adet ARGB LED şerit mevcut.

Arkadaşlar bu sorunu yaşayan yok mu? 750W Gold Sertifikalı PSU almayı düşünüyorum. Sorunu çözer mi?

KONU ÇÖZÜLDÜ
RGB kablosunda oluşan kırıklıktan kaynaklı sorun ortaya çıkıyormuş. Gerekli onarımı yapınca düzeldi.

Herkese merhaba arkadaşlar,.

Son zamanlarda bilgisayarımda RGB kasa fanlarının beyaz kalması ve parlaklığının düşüp geri yükselmesi sorunundan muzdaribim.
Hız aşırtma yaptığım zaman bu sorun ortaya çıkıyor. Fakat stock hale dönersem LED'ler normal olması gerektiği gibi yanıyor. Yaptığım hız aşırtma maksimum 4.5GHz ve 1.375 voltaj değeri. Bu soruna ne sebep olabilir? Ben güç kaynağı yetmiyor diye düşünüyorum fakat sizlerin de görüşlerini almak istiyorum.

Özelliklerim;
-Ryzen 5 3600.
-ASUS TUF Gaming B550 Plus Wi-Fi
-Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600MHz.
-MSI Gaming X RX 6600 XT.
-Xigmatek poseidon EN45044.
-Xigmatek X-Power 650W 80+ white.
-6 adet Xigmatek CY120 fan, 1 adet Rampage Deepspace 600 soğutucu üzerinde bulunan fan ve 2 adet ARGB LED şerit mevcut.

Arkadaşlar bu sorunu yaşayan yok mu? 750W Gold Sertifikalı PSU almayı düşünüyorum. Sorunu çözer mi?

KONU ÇÖZÜLDÜ
RGB kablosunda oluşan kırıklıktan kaynaklı sorun ortaya çıkıyormuş. Gerekli onarımı yapınca düzeldi.
Sorun hala devam ediyor. Sonradan eklemiş olduğum fanları çıkarttım. İşlemcimi OC yapmak yerine Ryzen 5 5600 modeline yükselttim. Ama hala devam ediyor bu sorun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı