R5 3600 sisteme ekran kartı önerisi

draxco

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar istediğim bilgisayarı uzun zaman süren araştırmalarım sonucu kafamda oluşturdum. Fakat ekran kartında çok kararsız kaldım. Daha doğrusu hangisini almalıyım bilmiyorum. Bu ekran kartların da Ventus, Dual OC, STRIX, phonix, TUF, XS gibi modeller var. Bunların ne anlama geldiğini bilmiyorum. Sıralamalı olarak ilk 3 almam gereken modeli yazarsanız çok sevinirim. Benim ilk sıram Gaming X modellerinde. 2. ve 3. olarak TUF ve Ventus düşünüyorum. Fakat hem oyun oynayıp hem yayın açmayı düşündüğümden dolayı hangi ekran kartını almalıyım karar vermiş değilim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Altta alacağım sistemi de veriyorum.

AMD Ryzen 5 3600.
MSI MPG B550 GAMING Plus.
G.Skill Ripjaws V DDR4 3600 2x8.
Samsung 870 EVO 500GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar istediğim bilgisayarı uzun zaman süren araştırmalarım sonucu kafamda oluşturdum. Fakat ekran kartında çok kararsız kaldım. Daha doğrusu hangisini almalıyım bilmiyorum. Bu ekran kartların da Ventus, Dual OC, STRIX, phonix, TUF, XS gibi modeller var. Bunların ne anlama geldiğini bilmiyorum. Sıralamalı olarak ilk 3 almam gereken modeli yazarsanız çok sevinirim. Benim ilk sıram Gaming X modellerinde. 2. ve 3. olarak TUF ve Ventus düşünüyorum. Fakat hem oyun oynayıp hem yayın açmayı düşündüğümden dolayı hangi ekran kartını almalıyım karar vermiş değilim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

AMD Ryzen 5 3600.
G.Skill Ripjaws V DDR4 3600 2X8.
Samsung 870 EVO 500GB.

Oraya bence GTX 1070 wind Force veya RTX 2080 STRIX çok iyi gider ama bütçeyi bilmiyorum.

ROG, Gaming X, AORUS benim sıralamam bu şekilde. O söylediğin model isimleri ve fiyatları değiştiriyor. Kullanılan malzemeye göre soğutma performansları fark ediyor. Arabaların boş paket, az dolu paket, full paketleri gibi düşünebilirsin. Ama araba aynı araba.

ROG, Gaming X, AORUS benim sıralamam bu şekilde. O söylediğin model isimleri ve fiyatları değiştiriyor. Kullanılan malzemeye göre soğutma performansları fark ediyor. Arabaların boş paket, az dolu paket, full paketleri gibi düşünebilirsin. Ama araba aynı araba.
Açtığım konunun içeriğini anlayıp cevap verdiğin için teşekkür ederim. Bazı klasik toxic olup kaostan beslenen arkadaşlar saldıracak yer aramış. Konuya girip cevap yazma zorunluluğu bulunmamasına rağmen.

Ben ekran kartı modellerinin arasında ki farkı sordum. Sağolsun tek bir arkadaş anlayıp cevaplamış. Teşekkürler konu kilit.

AMD Ryzen 5 3600.
G.Skill Ripjaws V DDR4 3600 2X8.
Samsung 870 EVO 500GB.

Hocam 2. elde GTX 1660 Gaming X var.

Evet hocam. Açtığım başlık bu değildi zaten. Ama konu içeriğin de yazılanı okumamak daha kötüsü okuyup anlamamak ve saldırmak da ayrı bir olay. Arkadaş biraz öyle davranmış. Uyardığın için teşekkür ederim.
Hocam 2. elde GTX 1660 Gaming X var.
Garantisi duruyor mu?

Geri
Yukarı