R5 3600 sisteme ekran kartı önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Geçen gün bir konu açtım ve onun sonucu ile ekran kartımı yenileyeceğim bunun için bütçemi 8.000TL olarak belirledim cüzi miktarda üzerinde olabilir. Benim sorularım şunlar.

1. Elimde olan ekran kartı Sapphire RX580 8 GB bunu ne kadara satabilirim garantisi yok bitti yani, ama bir problemi de yok.
  2. Bu bütçeye göre RTX 3060 düşünüyorum katılıyor musunuz? NVIDIA seçmek istiyorum bu kez renkler daha canlı gibi geliyor bana AMD'ye göre.
  3. Sistemimin kalanı bu ekran kartını besleyebilir mi herhangi bir problem olur mu?

Kalan parçalar;
  • Ryzen 5 3600 işlemci.
  • 8x2 3200 MHz RAM.
  • 650W güç kaynağı.
  • B450S2H anakart.

Şimdiden yardımcı olan hocalarıma teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Kim söylemiş renklerin NVIDIA'da daha canlı olduğunu. Oyle bir şey yok. Renk ayarlarını kartın yazılımı üzerinden ayarlayabilirsin.

Kim söylemiş renklerin NVIDIA'da daha canlı olduğunu. Oyle bir şey yok. Renk ayarlarını kartın yazılımı üzerinden ayarlayabilirsin.

Hocam daha mı iyi bu kart? Bir de ilk sorum hakkında bilginiz var mıdır?

Teşekkürler.

Evet, saf güç olarak daha güçlü bir kart. Elinizdeki RX 580 ne kadar eder bilmiyorum ama sanırım aşağı yukarı 3.5k civarı eder.

Teşekkürler hocam.

Evet, saf güç olarak daha güçlü bir kart. Elinizdeki RX 580 ne kadar eder bilmiyorum ama sanırım aşağı yukarı 3.5k civarı eder.

Bir de şimdi fark ettim hocam, kart peşin fiyatına bu kadar ucuz taksitle almaya çalıştığımızda 9.000 TL'ye kadar çıkıyor. Yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı