R5 3600 sisteme yükseltme önerisi

Nviac

Hectopat
Herkese iyi günler. 1080p oyunculuk için yükseltme yapmayı düşünüyorum ancak kafama takılan sorular var. Ekran kartını RTX 3060 Ti'a yükseltmeyi düşünüyordum ama Ryzen 5 3600 ile darboğaz olacağını söyleyen var, bir şey olmaz diyen var diye acaba önce işlemcimi çok önerilen R7 5800x3D'ye yükseltip ekran kartını daha sonraya mı bıraksam diye de düşündüm. Anlayacağınız kararsız durumdayım. 10k civarı gibi bir bütçem var ama ne kadar az kullanırsam o kadar iyi olacağı için bütçe konusunda da çok net bir şey söyleyemiyorum yani kafama yattığı takdirde artışa da gidebilirim biraz. Bir de son zamanlarda kartlardaki VRAM miktarları çok tartışma konusu o da kafamı kurcalıyor acaba RTX 3060 12g versiyonlarına mı yönelsem diye de düşünmedim değil ama bir seneye o da şu an kullandığım RTX 2060 gibi bir duruma düşer diye de aklıma gelmiyor değil. Kısacası işin ehillerinden tavsiye bekliyorum. Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel kullanım amacınız oyun mu?
Sisteminiz şuanlık 1080P High/Medium ayarlar için yeterli, AAA oyunlar için yükseltme düşünüyorsanız ekran kartı yükseltmesi gerekli.
Nvidia için belli bir sebep yok ise bu bütçede sıfır olarak AMD yönelmeniz daha iyi olur.

Geri
Yukarı