R5 3600 soğutucu gerekli mi?

Yusuf NUR

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi stok soğutucuyla kullanıyorum bütçem fazla yok sıvı soğutucu için. Kaliteli bir hava soğutucu ile halledilebilir mi? Veya gerek var mı ek soğutucuya? Antalya'da yaşıyorum. Render işlerine de girişeceğim sıkıntı olur mu stok soğutucuyla? Eğer soğutucu tavsiyeleriniz varsa yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim.

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi stok soğutucuyla kullanıyorum bütçem fazla yok sıvı soğutucu için. Kaliteli bir hava soğutucu ile halledilebilir mi? Veya gerek var mı ek soğutucuya? Antalya'da yaşıyorum. Render işlerine de girişeceğim sıkıntı olur mu stok soğutucuyla? Eğer soğutucu tavsiyeleriniz varsa yorumlarınızda belirtirseniz sevinirim.

Bütçeniz ne kadar ona göre önereyim.

Bazı ayarları kapatıp, gereksiz voltajı falan düşürünce ısınma sorunu düzeliyormuş sanırım, bir kaç konuya denk gelmiştim, tabii bazı insanların da yorum yapmasını beklemek daha iyi.

Voltaj ayarları ile ilgili birkaç deneme yaptım ısınma sorununu çözmek için bu işlerde acemi olduğum için sanırım makine önce BIOS ekranına bile gelmedi tekrar normale döndürene kadar bayağı uğraştım. Bu korku ile ne yaptığımı tam bilmeden voltaj ayarları ile oynamam artık. Yardımcı olabilecek varsa anakart ASUS b 450 k Prime ve işlemci Ryzen 5 3600.

Stok fan, bu işlemci için yeterli değil. Antalya sıcağı da malum. Bütçenizi belirtmediğiniz için hava soğutmadan başlayarak sıvı soğutma dahil bazı ürünler sunabilirim. Stok fanın verdiği değerlerden daha aşağı sonuçlar alacaksınızdır.

Bütçem 450 TL maximum.CBP Ayarını kapatmak istemiyorum.

Arctic Freezer 34 Esports Duo bütçenize oldukça yakın. Bir tık altında MSI Core Frozr S var. Bu ürün, İncehesap'ın Gaming Gecesi kapsamında indirime girebiliyor. Ama kişisel önerim: Çok az bütçe arttırıp Arctic Freezer'dan yana tercih yapmanızdır.

Geri
Yukarı