R5 3600 stres testinde 90 derece sıcaklık normal mi?

expendableM

Femtopat
Daha fazla  
Kasa: Thermaltake V200W600 PSU.
Ekran kartı: ASUS TUF RX 5700 XT.
İşlemci: Ryzen 5 3600 (Ryzen 7 2700X'in stok fanını kullanıyorum)
Bilgisayarımı stres testine soktum, işlemcim 90, ekran kartım 85 dereceyi gördü. Bu konulardan tam anlamadığım için size danışmak istedim.
Normal dışında ise normal değer aralığı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ryzen 5 3600 için çok fazla diye düşünüyorum maks sıcaklık 95 derece cünkü.

Son düzenleme:
İşlemci sıcaklığı yüksek ekran kartı sınırda.

Bilgisayarımı stres testine soktum, işlemcim 90, ekran kartım 85 dereceyi gördü. Bu konulardan tam anlamadığım için size danışmak istedim.
Asus Tuf modelleri VRM sıcaklığı ile meşhur. Kronik sorunlu model. İslemcinde wraith fanla cok yuksek derecelere cikmis, bence normal degil. Voltaj dusurmeyi dene istersen.

Normal değil. Tabii ki bu stress testi normalden daha fazla sıcık olması doğal.

Fakat benim işlemcim ve ekran kartımda böyle değerler veriyordu.

Termal macun yeniledim şu an ekran kartım 65 dereceyi, işlemcimse 43 dereceyi geçmiyor.

7870k ve stok soğutucu.
RX460.

Normal ama değil. R5 3600 %40 yükte 75 %25 yükte 67 dereceyi görüyor. Stok fan tam performans çalışmasına rağmen. Buradan bakınca normal ama işlemci ssağlığıiçin değil. Ben de ısınmasını istemediğinden pf240 sıvı soğutma aldım. Gelince değerleri yazarım. Bu arada sistemi alalı 1.5 hafta oldu.

Benim ekran kartım FurMark'ta 81 derece oluyor 30 dk da işlemcim ise AIDA 64 de 66 derece oluyor.

Hangi testi kullandın kardeşim? Yaptığın teste göre normal olabilir işlemci sıcaklığın. Ekran kartı için aynı şeyi diyemeyeceğim.

Hangi testi kullandın kardeşim? Yaptığın teste göre normal olabilir işlemci sıcaklığın. Ekran kartı için aynı şeyi diyemeyeceğim.

MSI afterburner/AIDA64 Extreme

Kasanızın fanı var yanı veya önü açık değil ayrıca kasa kapalı bir yerde ise açık bir alanda dener misiniz?

Teşekkürler

ASUS TUF modelleri VRM sıcaklığı ile meşhur. Kronik sorunlu model. İslemcinde Wraith fanla cok yuksek derecelere cikmis, bence normal degil. Voltaj dusurmeyi dene istersen.

Bu konularda fazla bilgim yok yardımcı olursan çok sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı