R5 3600 ve 5600 XT için 1700 TL RAM, Kasa ve SSD önerisi

Bütçe
1700
Tekrardan merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 aylık bir süreçten sonra sonunda sizlerin de yardımlarıyla topladığım sisteme son bir yorumunuzu almak istedim. Bana bu süreçte yardımcı olan, olmayan herkese çok teşekkür ederim.

Anakart= MSI B450M PRO-M2 Max (590 TL elimde)

İşlemci= AMD Ryzen 5 3600 (1307 TL alınacak)

Ekran Kartı= XFX RX 5600 XT 14 GBS THICC II Pro 6GB (2050 TL elimde)

RAM= Crucial Ballistix 8GB 3000MHz CL15 (2 adet 620 TL alınacak)

SSD= Kingston 240 GB Hyper X Fury 3D Serisi Sata 3.0 (274 TL alınacak)

Kasa= DarkFlash Aquarius-Mesh (375 TL alınacak)

Güç Kaynağı= High Power 650W 80+ Bronze Element Smart Mavi Ledli (472 TL alınacak)

Kasa fiyatı toplamda 5688 TL'ye denk geliyor. Kalan parçaları bu Cumartesi günü alacağım. Söylemek istediğim, sistemin fiyatı artmaması şartıyla, "Şu parçayı bununla değiştir, daha iyidir." diyebileceğiniz bir parça varsa ve önerirseniz sevinirim. @Caner Uncu hocam sizin de yorumlarınıza değer veriyorum, sisteme gerekiyorsa bir öneride bulunursanız çok sevinirim. Herkese tekrardan çok teşekkür ederim.

RAM'i 2 tane ayri ayri almak yerine kit olarak satın alın. Yani tek paket.

Kasa güzel, isterseniz bir de Zalman i3 "mesh" modeline bakin, Amazon Türkiye'de 440 TL.

SSD gayet iyi bir seçim olmus, sanirsam Vatan'da kampanya var, bitmeden alin.

PSU olarak High Power GD 600W Gold 500 TL idi yanilmiyorsam, ona bir bakar misiniz? Teknobiyotikte idi.

RAM'i 2 tane ayri ayri almak yerine kit olarak satın alın. Yani tek paket.

Kasa güzel, isterseniz bir de Zalman i3 "mesh" modeline bakin, Amazon Türkiye'de 440 TL.

SSD gayet iyi bir seçim olmus, sanirsam Vatan'da kampanya var, bitmeden alin.

PSU olarak High Power GD 600W Gold 500 TL idi yanilmiyorsam, ona bir bakar misiniz? Teknobiyotikte idi.
Tamamdır hocam kasayı şu an alıyorum. Psu 557 TL hocam. Ram olarak bir öneriniz var mıdır peki? 630 tl civarı bütçe var hocam ram için. Bu arada xfx 5600 xt thicc ii pro bu kasaya sığar değil mi hocam? Ölçülerini göremedim de sormak istedim. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı