R5 3600 ve GTX 1660 Super sistem toplama

Bütçe
5000 civarı ama biraz yükselebilir

XReallyShot37

Hectopat
İyi günler öncelikle hepinize merhaba,
ben bir sistem toplamak istiyorum ve bu konularda bilgim var daha önce bir sistem topladım şuan kullanıyorum.Yeni bir sistem toplayacağım ve bu sefer limitleri biraz yükselttim o yüzden bir sıkıntı çıkmasın diye hem sizden yardımcı olmanızı hemde buna benzer bir sistem toplayacak arkadaşlar hakkında bilgilendirici olsun diye bu konuyu açtım.

Öncelikle hedef bilgisayarımın özellikleri :
AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHZ 35 MB Ön Bellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
Gigabyte B450M DS3H 3200Mhz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
MSI Geforce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Thermaltake Smart BX1 650W 80+Bronze 120mm Fanlı Güç Kaynağı
XPG 8GB Spectrix D41 RGB TUF Gaming 3000MHZ CL16 DDR4 Single Kit Ram x2
Corsair Carbide Spec 04 ATX Kasa (mATX ile uyumlu)
James Donkey 120 GB SSD
Seagate 1TB 5400 Rpm HDD

Elimde sistemdede belirtmiş olduğum kasa hdd ve ssd var kullanmayı devam etmeyi düşünüyorum yenilemeye gerek varmı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Onun haricinde başka bir sorun uyumsuzluk darboğaz ihtimali belki "Şu olsa daha iyi olabilirdi" vs. yazarsanız sevinirim :)

İyi günler öncelikle hepinize merhaba,
ben bir sistem toplamak istiyorum ve bu konularda bilgim var daha önce bir sistem topladım şuan kullanıyorum.Yeni bir sistem toplayacağım ve bu sefer limitleri biraz yükselttim o yüzden bir sıkıntı çıkmasın diye hem sizden yardımcı olmanızı hemde buna benzer bir sistem toplayacak arkadaşlar hakkında bilgilendirici olsun diye bu konuyu açtım.

Öncelikle hedef bilgisayarımın özellikleri :
AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHZ 35 MB Ön Bellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
Gigabyte B450M DS3H 3200Mhz (OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
MSI Geforce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Thermaltake Smart BX1 650W 80+Bronze 120mm Fanlı Güç Kaynağı
XPG 8GB Spectrix D41 RGB TUF Gaming 3000MHZ CL16 DDR4 Single Kit Ram x2
Corsair Carbide Spec 04 ATX Kasa (mATX ile uyumlu)
James Donkey 120 GB SSD
Seagate 1TB 5400 Rpm HDD

Elimde sistemdede belirtmiş olduğum kasa hdd ve ssd var kullanmayı devam etmeyi düşünüyorum yenilemeye gerek varmı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Onun haricinde başka bir sorun uyumsuzluk darboğaz ihtimali belki "Şu olsa daha iyi olabilirdi" vs. yazarsanız sevinirim :)
Ssd ve hdd yi ben olsam kullanmaya devam ederdim. R5 3600 1660 ı her türlü besler darboğaz yapmaz. Pek bi önerim yok güzel sistem :)

O anakart yerine bunu tavsiye ederim. Çünkü VRM ve mosfet için pasif soğutucusu mevcut. Aşağıdaki listeden anakart sıralamasına bakabilirsiniz.

PSU tarafında tavsiyem aynı fiyata daha iyi özelliklere sahip olduğu ve daha güncel olduğu için bunu öneriyorum.

SSD ve HDD'yi ilerde bütçeniz olduğunda değiştirebilirsiniz.

Ssd ve hdd yi ben olsam kullanmaya devam ederdim. R5 3600 1660 ı her türlü besler darboğaz yapmaz. Pek bi önerim yok güzel sistem :)
O anakart yerine bunu tavsiye ederim. Çünkü VRM ve mosfet için pasif soğutucusu mevcut. Aşağıdaki listeden anakart sıralamasına bakabilirsiniz.

PSU tarafında tavsiyem aynı fiyata daha iyi özelliklere sahip olduğu ve daha güncel olduğu için bunu öneriyorum.

evet bende hdd ve ssd yi kullanmaya devam ederek boşa masraf etmemeyi düşünüyordum ilginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim :)
peki birşey sormak istiyorum buradaki anakart hem daha yazılımsal destek sunan ve sanki bir tık daha üst gibi duruyor sizce asrock marka anakarttan daha iyi olabilir mi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı