R5 3600 ve GTX 1660 Ti Control kaplamaların geç yüklenmesi

İsog3n

Kilopat
Merhabalar,

Başlıkta yazıldığı gibi birkaç ay önce yeni kurduğum sistemde Control oyununda kaplamaların geç yüklenmesinden ya da hiç yüklenmemesinden muzdaribim. Daha doğrusu oyunda detaylı baktığımda kaplama gelmiyor, menüye girdiğimde, ayarlara girip çıktığımda kaplama düzelmiş oluyor. Oyuna devam ettiğimde tekrar kaplamalarda gecikme oluyor ya da hiç olmuyor. Oyunu yüksek ayarda orta ayarda her türlü çalıştırdığımda bu sorunla karşılaşıyorum. Oynanışa ya da FPS'ye etki etmiyor ama bir süre sonra kaplamalar bana kendini fark ettiriyor ve oyunu oynama hevesimi ortadan kaldırıyor. Oyun 1 TB HDD'de kurulu.

Sistem.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: NVIDIA GTX 1660 Ti.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB 3200 MHz.

Dosya Ekleri

• Control 0.0.344.1879 (FINAL_release) 20.10.2020 22_30_07.png
    Control 0.0.344.1879 (FINAL_release) 20.10.2020 22_30_07.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 43
  • Control 0.0.344.1879 (FINAL_release) 20.10.2020 22_30_28.png
    Control 0.0.344.1879 (FINAL_release) 20.10.2020 22_30_28.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 46
Daha konuyu okurken tahmin ettim. HD Tune yazılımı ile sağlık taraması yapınız:
Sağlık taraması yaptım.Health Status:Ok(Yeşil renkli) yazıyor, ayrıcıca hd sentinel ile de baktım.Onda da %100 sağlık yazıyor.Anlamadım bu durumu, şimdi bende 120 gb ssd var.Ona genelde yüklemiyorum oyunları ama yer yok, oyun boyutuda 65 küsür gb..Mecbur yer açmam gerekecek kara kara düşünmeye başladım. :S
İndirdiğiniz oyun orijinal mi?
Orjinal, Epic'ten yüklü oyun..

@İsog3n bu durum sadece HDD'ye yüklü oyunlarda mı oluyor? SSD'ye küçük boyutlu bir oyun yükleyip denediniz mi?
Açıkcası SSD'nin düşük kapasitesinden dolayı yanlış hatırlamıyorsam hiç oraya oyun yüklemedim.Çokta fazla oyun oynayan birisi değilim, Warzone oynuyorum, onda gözüme bu tarz şeyler çarpmadı.Oyun HDD'ye yüklü, belki açık haritasından dolayıdır, bilemiyorum.

Benim danışacağım bir başka konu, harici bir SSD alsam, USB'ye takılı şekilde oyunları yükleyip sıkıntısız oynayabilir miyim?Technopat'ın Youtube'da böyle bir videosu vardı ama detaylı izlemedim.

Açıkcası SSD'nin düşük kapasitesinden dolayı yanlış hatırlamıyorsam hiç oraya oyun yüklemedim. Çokta fazla oyun oynayan birisi değilim, Warzone oynuyorum, onda gözüme bu tarz şeyler çarpmadı. Oyun HDD'ye yüklü, belki açık haritasından dolayıdır, bilemiyorum.
Başka oyunlar yükleyip denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum, çünkü sorunu ancak bu şekilde tespit edebiliriz.
Benim danışacağım bir başka konu, harici bir SSD alsam, USB'ye takılı şekilde oyunları yükleyip sıkıntısız oynayabilir miyim? Technopat'ın Youtube'da böyle bir videosu vardı ama detaylı izlemedim.
Harici SSD'ler, USB'ye takıldığında yer yer hantal diyebileceğimiz HDD'lerin bile gerisinde kalabiliyor. Bu yüzden tavsiye etmiyorum. Ek olarak sorununuzun diskten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bile bilmiyoruz o yüzden ilk önce sorununuzu bulalım sonrasında ona göre karar veririz.

Yeni konular

Geri
Yukarı