R5 3600 ve GTX 1660S GTA V düşük FPS

burasıankara

Picopat
Bütün arkadaşlarıma selamlar, Ryzen 5 3600, 2*8 3200 MHz RAM ve EVGA GTX 1660 Super 6 GB kullanıyorum. GTA V oyununda NVIDIA Experience uygulamasından oyunun grafik ayarlarını önerilen şekilde kullanıyorum. Fakat FPS çok 38-33 civarında kalıyor. Ayarlara baktım hepsi Ultra ve en yüksek. Ekran kartım GTA 5'i bu özelliklerde kaldıramaz mı yoksa başka bir sıkıntı mı var? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ayarların ekran görüntüsü budur sevgili arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    462,7 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    469,4 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    476 KB · Görüntüleme: 72
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    496 KB · Görüntüleme: 63
Benim fikrim MSAA ve gelişmiş görüntü ayarları FPS'yi önemli ölçüde etkiliyor. MSAA'yi ve gelişmiş ayarlardan bazılarını kısmanı tavsiye ederim çünkü o ayarlar çok yoruyor ekran kartını.

Ekran kartının güçsüzlüğünden değil bazı ayarların çok etkili olmasından kaynaklanıyor. Tabii "benim fikrimce."
33-38 belki de bu ayarlar için o ekran kartına düşük bir değer olabilir çünkü kart güzel.

hocam denemeler yaptım , üst tarafta gösterdiğim ayarların aynısını Vsync seçeneğini off yaptığımda fps 90-100 arası oluyor tabii ki bunun sonucunda ekranda yırtılmalar oluyor. Vsync seçeneğini on yaptığımda fps 38'in üstüne çıkmıyor.Belki burdan sorununun nedenini bulabiliriz.
Bütün ayarların ekran görüntüsünü atar mısınız ?
hocam yardımcı olacak mısınız?

Son düzenleme:
hocam denemeler yaptım , üst tarafta gösterdiğim ayarların aynısını Vsync seçeneğini off yaptığımda fps 90-100 arası oluyor tabii ki bunun sonucunda ekranda yırtılmalar oluyor. Vsync seçeneğini on yaptığımda fps 38'in üstüne çıkmıyor.Belki burdan sorununun nedenini bulabiliriz.

hocam yardımcı olacak mısın
aynı sıkıntı bende de var çözebildin mi?

Geri
Yukarı