Çözüldü R5 3600 ve RTX 2060 sistem donma ve tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kubilayatann

Centipat
İyi günler arkadaşlar. Geçen sene topladığım sistemde bir problem olmamasına rağmen bugün kullanırken birden ekran dondu. Resetlediğimde bilgisayarın ekranına görüntü gelmiyor ve klavye mouse de hiçbir ışık yok. Normalde bilgisayarı ilk açtığımda ekran kartının fanları 3 saniye çalışıp dururdu. Şu an açtığımda belirttiğim sorunların üstüne ek olarak ekran kartının fanları durmuyor. Ekran kartını söküp anakarttan denedim aynı şekilde bir tepki yok. RAM'lerin soketlerini değiştirip denedim hala aynı. Deneyebiliceğim başka bir çözüm önerisi arıyorum. Sistemin bileşenleri şunlar;

AMD Ryzen 5 3600/ASUS Dual RTX2060 6 GB OC/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming bilgisayar.
1 X Seagate 3.5" 1TB Barracuda SATA 3.0 7200RPM 64MB 210Mb/s okuma harddisk.
1 X ASUS Prime B450M-A 3200MHz(OC) soket AM4 M.2 VGA DVI HDMI mATX anakart.
1 X Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
1 X sistem montaj hizmeti.
1 X ASUS Dual GeForce RTX 2060 OC 6 GB 192 Bit GDDR6 ekran kartı.
1 X Adata 240GB SU630 3D NAND SATA3 2.5 SSD (520 MB okuma / 450 MB yazma)
1 X AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci.
2 X Adata XPG 8 GB Gammix D10 siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Görünürde hiçbir problem bulamadım ama bilgisayarım açılmıyor ekran kartının fanı sürekli çalışıyor ama hiçbir tepki yok mouse klavye ve monitörde.

[ÇÖZÜLDÜ] arkadaşlar böyle bir problem yaşarsanız RAM'lerden birini çıkartıp bilgisayarı açmayı deneyin. BIOS ekranına kadar ekran geliyor ve tepki geliyor BIOS ayarlarından ayarlarınızı standarta çevirin ve tekrar başlatın. Bilgisayarınız açılırsa kapatıp çıkartığınız RAM'i tekrar takıp kullanabilirsiniz. Anlık olarak sorunum çözülmüştür yardımcı olması bakımından bu cevabı yazıyorum. İyi günler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı