R5 3600 ve RTX 2060 sistem için 69-70 derece iyi mi?

Core Performance Boost kapalı ve 70 derece işlemci sıcaklığı ? kesinlikle normal değil. O işlemci 1.10V vererek 3600 MHZ' de çalışan bir işlemci montaj veya macununuzda problem var hocam.

Core performance Boost kapalı ve 70 derece işlemci sıcaklığı? Kesinlikle normal değil. O işlemci 1.10V vererek 3600 MHz'de çalışan bir işlemci montaj veya macununuzda problem var hocam.

Ne alakası var dostum asıl CPB açık olsaydı problem olacaktı. Stock soğutucu ile normal değerler yük altında 30-40 dk oyunda 70 dereceyi geçmiyor zaten. Voltaj düşürüp 65 dereceleri görebilirim de ne gerek var ona da işlemci soğutucu alana kadar idare edeceğim artık.

Benim demek istediğim CPB kapalıyken o değerleri görmeniz imkansız. İşlemci aşırı sıcak. Anlamadığım bir konuda neden işlemci kullanımı o oyunda bu kadar yüksek ? Fifa oynamadım ama bir problem olduğu kesin. Benim size tavsiyem
1. Montajdan ve macundan emin olun.
2. Bios update mutlaka yapmış olun.
3. Voltaj değerleriniz Auto'damı ona mutlaka bakın.
4. Fan ayarlarınızı mutlaka kontrol edin. Yaz aylarında en azından %50 nin altında çalışmasın kademeli olarak yükseltin.
Size anlatmak istediğim stok soğutucu olmasına rağmen işlemciniz sıcak. Kaldıkı CPB açıkkende oyunlarda o fan ile 70-80 arası hadi bilemedin 85 arasında olması lazım. Siz bu şekilde CPB açtığınızı varsayalım Windows başlangıcında 80'i görürürsünüz. Görmemeniz lazım. Bu adımlardan sonra yine işlemci sıcaklığı bu şekilde devam ederse garantiye gönderin derim.

Benim demek istediğim CPB kapalıyken o değerleri görmeniz imkansız. İşlemci aşırı sıcak. Anlamadığım bir konuda neden işlemci kullanımı o oyunda bu kadar yüksek? FIFA oynamadım ama bir problem olduğu kesin. Benim size tavsiyem
1. montajdan ve macundan emin olun.
2. BIOS Update mutlaka yapmış olun.
3. voltaj değerleriniz Auto'damı ona mutlaka bakın.
4. fan ayarlarınızı mutlaka kontrol edin. Yaz aylarında en azından %50'nin altında çalışmasın kademeli olarak yükseltin.
Size anlatmak istediğim stok soğutucu olmasına rağmen işlemciniz sıcak. Kaldıkı CPB açıkken de oyunlarda o fan ile 70-80 arası hadi bilemedin 85 arasında olması lazım. Siz bu şekilde CPB açtığınızı varsayalım Windows başlangıcında 80'i görürürsünüz. Görmemeniz lazım. Bu adımlardan sonra yine işlemci sıcaklığı bu şekilde devam ederse garantiye gönderin derim.

Ne alakası var dostum herkes yazıyor forumda millet boşuna stock soğutucunuz varsa CPB kapatın demiyor. Ayrıca diğer oyunlarda bu kadar yüksek olmuyor işlemcim. PES 2020 Lite sıkıntılı bir oyun olabilir o yüzden bu değerleri görüyorum sanırsam.

Screenshot_2.png

Israrla siz beni anlamıyorsunuz anlamamaktada çaba sarfediyorsunuz. CPB kapalı olmasına rağmen işlemciniz sıcak yüksek olduğunu bir problem olabileceğinden bahsediyorum tekrar söylüyorum. CPB kapalı olmasına rağmen işlemcinizin sıcaklık değerleri aşırı yüksek.

Israrla siz beni anlamıyorsunuz anlamamaktada çaba sarfediyorsunuz. CPB kapalı olmasına rağmen işlemciniz sıcak yüksek olduğunu bir problem olabileceğinden bahsediyorum tekrar söylüyorum. CPB kapalı olmasına rağmen işlemcinizin sıcaklık değerleri aşırı yüksek.
3600 zaten sıcak çalışan bir işlemci. Malum yaz ayındayız ve havalar zaten sıcak, ek olarak stok soğutucu kullanılıyor. 70 derece sıcaklık bu işlemciye göre hiçbir tehlike arz etmez.

Tehlike arz edip etmediği ile ilgili birşey söylemedim. Sıcaklık derecesi olması gerektiğinden yüksek olduğu söyledim. Mesela GTA 5 resmindeki sıcaklık değerleri ve kullanımı normal. Eğer bu resmi ilk önce paylaşmış olsaydı bir sıkıntı yok ama 70 derece nedir abi ? Benim 3700x PBO kapalı iken 60 dereceyi görmüyor bile üstelik kasamda hava akışı sağlayan hiçbir fan yok şu anda.

Bende oyundan kaynaklı olduğu söylüyorum size CS:GO-Valorant pek bir ölçü değil fakat oralarda 50 dereceyi bile geçmiyor yukarıda GTA 5 değerlerini attım işlemciyi az kullanan bir oyun fakat sizin dediğiniz gibi donanımsal bir sorun olsa bu oyunlarda da olurdu büyük ihtimal PES 2020 kaynaklı bence.

Bende oyundan kaynaklı olduğu söylüyorum size CS:GO-Valorant pek bir ölçü değil fakat oralarda 50 dereceyi bile geçmiyor yukarıda GTA 5 değerlerini attım işlemciyi az kullanan bir oyun fakat sizin dediğiniz gibi donanımsal bir sorun olsa bu oyunlarda da olurdu büyük ihtimal PES 2020 kaynaklı bence.

Şu anda oldu hocam o değerler görmeniz gereken değerler işte. Yoksa tamamen sizin iyiliğiniz adına yorum yapmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı