R5 3600 ve RTX 2060 sistemde mavi ekran sorunu

Xpotic

Kilopat
Yer
İstanbul/Giresun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem özellikleri:
  • R5 3600
  • RTX 2060
  • Gigabyte B450 GAMING X
  • XPG Gammix 16 GB 3000MHz RAM
  • Corsair Carbide series SPEC-05 550W 80+ PSU.
Minidump dosyaları: Mavi ekran

Sistem dün elime geçti. 2 kez mavi ekranla karşılaştım, sorunu anlayamadım derken bir kez daha mavi ekran sorunu aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ilk dikkatimi çeken şey bellek hatası vermiş. XMP kapatıp deneyin. Sorun ortadan kalkarsa manuel frekans girerek yapın. Ayrıca bios, chipset sürücüleri ve Windows güncellemelerinizi yapın. Duruma göre bilgi verin.

BIOS ayarlarını varsayılana sıfırlayıp deneyin. Düzelmez ise bellekleri çıkartıp tek tek deneyin. DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp Nvidia sitesinden en son sürümü yükleyin.

Logitech sürücün güncel değilse güncelle. Cihazı kullanmıyorsan çıkart ve yazılımlarını kaldır.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü indirip kurun. BIOS default yapın. Hatalar sıklaşırsa Memtest yapın sonucu paylaşın.

Logitech sürücün güncel değilse güncelle. Cihazı kullanmıyorsan çıkart ve yazılımlarını kaldır.
DDU rehberini uygulayıp güncel GPU sürücünüzü indirip kurun. BIOS default yapın. Hatalar sıklaşırsa Memtest yapın sonucu paylaşın.

Dediklerinizi yaptım dünden beri sıkıntı yok Şu an. Teşekkür ederim yardımcı olan herkese. Ayrıca Logitech yazılımı nasıl bir sıkıntı çıkartıyor ona anlam veremedim.
.
10-20DK önce bir kez daha mavi ekran verdi.

Son düzenleme:
Vanguard kaldır, RyzenMaster kaldır. Logitech sürücün güncel değil miydi hala var gözüküyor çünkü. Birşey yapmadıysan yazılımlarını kaldır.

Logitech yazılımını klavye için kullanıyorum. Güncel Gözüküyor. Ryzen Master'i kaldırdım. Lakin Vanguard'ı silersem Valorant'a giremem. Silmem şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı