R5 3600 ve RTX 2070S sistemde GPU kullanımı düşüyor

naysxd

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, V-Sync özelliği "disabled" olmasına rağmen 144'e sabitleniyor FPS değerim ve GPU kullanımı %99-75 arası değişkenlik gösteriyor. Ayrıca bu ayarı "adaptive" yaptığımda ise FPS 200-300 arasına geliyor ve GPU kullanımı %99-85 arası değişkenlik gösteriyor. CPU kullanımı ise 50'yi geçmiyor. Ayrıca YouTube testlerinde %90'ın altına inme söz konusu değil. Bu arada R5 3600 işlemcim 4.2 GHz sabit hızda çalışmakta.

Oynadığınız oyun yüksek işlem gücü kullanmaya ihtiyaç duymuyor ise ekran kartına tam yük bindiremeyebilirsiniz.
Dostum YouTube testlerine göre yorum yapıyorum konu başında da söyledim zaten.
YouTube'da aynı sistemi kullanıp Apex oynayan kişilerin testleri ile kıyaslıyorum zaten onlarda 90 altına inmiyor.

Dostum YouTube testlerine göre yorum yapıyorum konu başında da söyledim zaten.
YouTube'da aynı sistemi kullanıp Apex oynayan kişilerin testleri ile kıyaslıyorum zaten onlarda 90 altına inmiyor.

YouTube testi ile kullandığınız sistem birebir örtüşüyor mu? Driver sürümünden tutun da frekanslara kadar? Ayrıca oyun ne aşırı merak ettim, %5 darboğaz olduğunu düşünüyorsun diğer sistemlere göre, YouTube üzerindeki Benchmark videolarının tarihi ne kadar eski? O arada gelen güncellemeleri hesaba katıyor musun? Mesela 6 ay önceki Warzone testlerine bakınca benim sistemim ölmüş sayılıyor, aradaki güncellemeler oyunu ağırlaştırmış olabilir ya da yeni driverler ile stabilizasyon kaybı yaşanmış olabilir çok fazla etken var.

YouTube testi ile kullandığınız sistem birebir örtüşüyor mu? Driver sürümünden tutun da frekanslara kadar? Ayrıca oyun ne aşırı merak ettim, %5 darboğaz olduğunu düşünüyorsun diğer sistemlere göre, YouTube üzerindeki Benchmark videolarının tarihi ne kadar eski? O arada gelen güncellemeleri hesaba katıyor musun? Mesela 6 ay önceki Warzone testlerine bakınca benim sistemim ölmüş sayılıyor, aradaki güncellemeler oyunu ağırlaştırmış olabilir ya da yeni driverler ile stabilizasyon kaybı yaşanmış olabilir çok fazla etken var.

Oyun Apex Legends ayrıca başka bir oyunda denemek istesem bunun testini en iyi hangi oyunda yaparım bilmiyorum ve internetim yavaş oyun indirmek çok uzun sürüyor. Testlerde RAM frekansına kadar aynı ve video 3 gün önce atılmış.

Oyun Apex Legends ayrıca başka bir oyunda denemek istesem bunun testini en iyi hangi oyunda yaparım bilmiyorum ve internetim yavaş oyun indirmek çok uzun sürüyor. Testlerde RAM frekansına kadar aynı ve video 3 gün önce atılmış.

Bu karşılaştırmaların sağlıklı olması için oyunun kendi Benchmark'ı ile karşılaştırma yapmak gerek. Örnek verelim YouTube'da bakılan sahne ile senin baktığın sahne içerisindeki poligon sayılarından tut, etkileşimli nesne oyuncu sayıları vs gibi birçok etken var. İlgili videoda kullanılan driver ve Windows sürümleri de aynı mı? Yerinde olsam daha stabil ve kendi Benchmark'ı olan oyunlar ile karşılaştırma yapardım, örneğin Forza Horizon 4. benim son yıllarda gördüğüm en stabil oyunlardan biri ve kendi Benchmark'ı var, herkes aynı sahneyi aynı değişkenleri hesaplatıyor bilgisayarına.

Battlefield 5 de test yapabilirsin, tabii varsa. Bir de bahsettiğiniz Youtube videosunun linkini atar mısınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada yok maalesef.

@naysxd videoda R5 3600'e OC yapılmış. R5 3600 tüm çekirdekler ile birlikte genelde 4000MHz ile 4100MHz arasında olur ve bu sürekli değişkendir. Yani işlemcinin frekansı sürekli oynaktır, sabit değildir.

Ancak video işlemcinin 4200MHz'de sabit olarak çalıştığınız görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı