Çözüldü R5 3600 ve RTX2060 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yalnizca

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,

Oğlum için hem EBA hem oyun için PC aldım geçen sene sonlarında.
Ancak mavi ekran hatası bıktırdı. Servise götürmeden kendim çözmek istedim. Recep Baltaş'ın YouTube videosundaki yönergeleri izleyerek minidump dosyalarını analiz ettim. Ekran kartı driverinden kaynaklandığını tespit ettim. Güncel driveri kurdum sorun çözüldü.

Avast Free ve ESET kuruluydu. ESET lisansı alınca Free Avast'ı kaldırdım. Bunu yapmamla birlikte mavi ekran sorunu geri geldi.
RAM'leri söküp taktım, Memtest86 ile test ettim RAM'lerde sorun çıkmadı.
Ekran kartı driverını DDU ile kaldırıp en güncelini kurdum durum aynı. Daha evvel minidump dosyalarını açıp görüntüleyebilirken son günlerde oluşturulan dump dosyaları boş çıkmaya başladı.

Sistem bileşenleri: R5 3600, 8+8 Corsair RAM, RTX2060, 512 GB NVMe SSD, 1 TB HDD, B450M Dragon mATX anakart.

Bugüne kadar oluşan tüm dump dosyalarını oğlumun Online dersi bittiğinde alıp yükleyeceğim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MemTest86 ve DDU'yu mutlaka yapın ve sonucu paylaşın.
Çift antivirüs kullanmayın. İki antivirüs birbiriyle çakışma yapıp soruna neden olabilir. Neyse ki birini kaldırmışsınız.

Onun dışında, döküm dosyalarınızı dersi bittiğinde mutlaka paylaşın. Yoksa yardımcı olmamız pek mümkün değil.

Çift antivirüs kullanmayın. İki antivirüs birbiriyle çakışma yapıp soruna neden olabilir? Neyse ki birini kaldırmışsınız.

Onun dışında, döküm dosyalarınızı dersi bittiğinde mutlaka paylaşın. Yoksa yardımcı olmamız pek mümkün değil.

Cevabınız için teşekkür ederim. Minidump dosyalarını ekledim.

Edit: Söylemeyi unuttum. Şu anda hiçbir antivirüs programı kurulu değil. Sorun başladığı için Eset'i de bir süre önce kaldırdım.

MemTest86 ve DDU'yu mutlaka yapın ve sonucu paylaşın.

Çözüm
Memtest86 ve DDU'yu mutlaka yapın ve sonucu paylaşın.

BIOS güncelledim.
Memtest daha evvel 9 saat yapmıştım sorun çıkmadığı için bunu tekrarlamadım.
DDU ile GPU sürücüsünü kaldırıp güncel sürücüyü birkaç gün önce yüklemiştim.
Chipset'i verdiğiniz linkten indirip kurdum.
Ses sürücüsü verdiğiniz link daha evvel indirip kurduğum dosya ile aynı dosyayı indirdiği için yeniden kurmadım, zaten kurulu.
İnternete Ethernet ile bağlı.
Logitech kamerayı çıkardım.
EasyAntiCheat nedir bilmiyorum. Sanırım Epic Games ile gelen bir şey. Epic Games yüklüydü başlangıç programlarından kaldırıp çalışmasını engelledim. Açmıyoruz hiç.

Yardımlarınız için teşekkürler umarım çözülür. Sonucu takip edip bildireceğim. Selamlar.
Anakart modelinize bakılırsa dahili kablosuz internet aygıtı yok. Geçici olarak telefonunuzu USB'den bağlayıp geçici olarak internete bağlanabilir ve aygıt yöneticisindeki 4 adet aygıtın sürücülerini yükleyebilirsiniz. Kalıcı çözüm için USB Wireless adapter almalısınız.

EasyAntiCheat nedir, bilmiyorum.
Bazı oyunlarla gelen bir hile koruması sistemi. Apex Legends, Dead by Daylight, Far Cry 5, For Honor, Wolf Team gibi oyunlar kullanıyor.

Tam oyun listesine buradan ulaşabilirsiniz:

Kaldırmak için ilgili oyunu kaldırmanız yeterli.

Bazı oyunlarla gelen bir hile koruması sistemi. Apex Legends, Dead by Daylight, Far Cry 5, For Honor, Wolf Team gibi oyunlar kullanıyor.

Tam oyun listesine buradan ulaşabilirsiniz:

Kaldırmak için ilgili oyunu kaldırmanız yeterli.

Hocam çok teşekkür ederim. Geri bildirim yapmayı bir borç bildiğimden bu mesajı yazıyorum. Şu ana kadar herhangi bir hata oluşmadı. Normalde günde 2-3 kez oluyordu. BIOS ve CHIPSET güncellemelerinden sonra sorun çözüldü.

Geri
Yukarı