Çözüldü R5 3600 ve RX 5500XT sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kilgharrah

Hectopat
Arkadaşlar bu minidump dosyaları.
Bu bilgisayarı alalı sanırım 1 ay oldu ve kendim topladım.
Sistemim:
ASUS Prime B450M-K.
RX 5500 XT Mech.
Ryzen 5 3600.
Sorun şu.
Bu arkadaş bu sabah Power tuşuna bastım bastım açılmadı, ortalama 25 30 dk sonra hiçbir şey yapmamama rağmen PC Power tuşuna bastığımda açıldı. Sonra ben birkaç saat takıldım. PC'yi kapattım ve tekrar açarken mavi ekran hatası aldım. Arkadaşıma yazdım burnıntest diye bir program linki attı, indirip test yaptım. Hiçbir hata vermedi. Takdir ederisiniz ki yeni aldığım PC'de böyle bir sorun çıkması beni çok ciddi kanser etti. Ve size yazmak istedim.

Kasayı daha yeni aldığım için her şeyi garantisi var ama umarım donanımsal bir şey olmaz, söylediklerinizden anladığım kadarıyla, eğer donanımsal bir sıkıntı yoksa sistemsel sıkıntılar birkaç tane var, bunları çözersem sorun da çözülür ki umarım donanımsal bir şey yoktur. RAM testi hala devam ediyor ama hiçbir sıkıntı çıkmadı. FurMark testi de yapmıştım onda da sıkıntı çıkmadı, burning testi de temiz çıktı. Yani donanımsal olsa bunlardan birisi illa bulurdu, RAM testi de bunu doğrular sanırım. Yani sıkıntı olabilecek tek şey RAM kaldı neredeyse. 45 dakika geçti hala 0 hata var diyor. Yazılımsal bir şey olursa gerçekten oldukça rahatlarım ve umarım öyledir

Dediğim gibi. Kaliteli bir fiş kullanın ve kullandığınız prizi değiştirmeyi deneyin. Mesela oda da 2 priz var ise diğer prize takmayı deneyebilirsin. Ayrıca kaliteli bir akım korumalı priz alırsan sisteme elektrikten dolayı hasarlar neredeyse hiç gelmez.

Dediğim gibi. Kaliteli bir fiş kullanın ve kullandığınız prizi değiştirmeyi deneyin. Mesela oda da 2 priz var ise diğer prize takmayı deneyebilirsin. Ayrıca kaliteli bir akım korumalı priz alırsan sisteme elektrikten dolayı hasarlar neredeyse hiç gelmez.
Benimde almayı düşündüğüm bir bileşen kendisi, ups fiyatlarinı gördükten sonra ozellikle...

Varsa kullanıp begendiğiniz bir model paylaşır mısınız?

Bunu aklımda tutacağım, test hala devam ediyor, sonuçlarında umarım bir şey çıkmaz. Donanımlar temiz ise en temiz yolu format atmak sanırım.

Benim de almayı düşündüğüm bir bileşen kendisi, UPS fiyatlarını gördükten sonra özellikle...

Varsa kullanıp beğendiğiniz bir model paylaşır mısınız?

Bunun için ayrı bir konu oluşturmanız daha doğru olur. Burada sadece 2-3 kişiden alacağınız öneri yerine konu oluşturursanız tüm forum direkt olarak görebilir.

mracdrv.sys yani Mail.Ru anticheat Driver'da sorunlu sanırsam. Öyle bir uygulama var mı yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

Memtest86 testi yapar mısınız? Nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili tüm bilgiler aşağıdaki videoda mevcuttur. Daha sonra test sonuçlarını da bizimle paylaşırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Test az önce bitti ve hiçbir sorun yok.
Sanırım sorun tamamen yazılımsal.
Öyle değil mi?
Şimdi Windows için dediğiniz CMD'den kontrol yapıyorum.
Bu programı nasıl kaldırabilirim peki?
Ekleme yapacak olursak birkaç sorun daha buldum. Windows'un kendi SYS dosyalarında da sorunlar çıkmış. Bunun için basit bir çözüm var. Öncelikle arama çubuğuna CMD yazıyoruz ve sağ tık ile yönetici olarak başlatın. Açılan pencereye SFC /scannow yazın ve sonuçları bizimle paylaşın lütfen.

Anti cheat sistemini silip yeniden yüklemeniz sorunu çözebilir. Ona da bakarız. Oyunların anti-cheat sistemleri hakkında detaylı bilgim yok maalesef. ama @Bora Dere bu konuda yardımcı olur. Anti-cheat hataları konusunda benden daha bilgili olabilir.
1597851122929.png
Sanırım hata bulamadı bu da.

Son düzenleme:
@Murat5038 Hala bu kartları sosyal de ısrarla önerenler var az para da değil 3000, 4000 TL veriyorsun sorunlarla uğraşıyorsun tamamen rezalet.
Yani bilmeyene sistem toplatırsan olacağı bu :) Her önüne gelen bilgisayar uzmanı olmuş hiç dikkat eden yok. Akıl edemeyen düşünsün daha ne diyeyim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı