R5 3600 ve RX 5600 XT vs R5 2600X ve RTX 2070

bach

Hectopat
Merhaba arkadaşlar önümüzdeki günlerde bilgisayar toplamayı düşünüyorum ilk önce sizce önceliklerimden bahsetmek istiyorum. Bilgisayarda bol zaman geçiyorum ama oyun ağırlıklı değil filim, dizi bunun yanı sıra amatör olarak Photoshop programı ile çektiğim fotoğrafları düzenliyorum tabii ara sırada oyun oynuyorum şu aralar oynadığım oyun mesela Euro Truck ama başka oyun oynamayacağım anlamı da oluşmasın iddialı bir şekilde oynamıyorum. Şimdi aklımda iki sistem ve bir monitör var hangisini tavsiye edersiniz veya önerileriniz neler olur benim için önemli.​

1. sistem:

Bu sistemi düşünüyorum.
Anakart sistemde bu Gigabyte B450M S2H soket AM4 DDR4 mATX Gaming anakart bunun yerine şunla değiştirmeyi düşünüyorum.
ASUS TUF B450-PLUS soket AM4 DDR4 Gaming anakart ilk sistem ve değişiklik bu.

2. sistem:

Bu sistemde de anakart olarak ASUS TUF B450-PLUS soket AM4 DDR4 Gaming anakart bunu alabilirim.

İki sistem için biraz limiti zorlayıp ASUS TUF Gaming X570-Plus gibi X570'li bir anakart almak gerekir mi?

Monitör olarak da.
Bunu düşünüyorum ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2. sistem:

Bu sistemi alacaksanız kesinlikle işlemciyi en azından Ryzen 5 3600 olarak değiştirin. Değiştirme seçeneğiyle +245 Lira ekleme yapmış olursun. Pişman etmez bu değişiklik.

Bu ekran kartlarıyla 2K monitör kullanarak daha iyi performans alırsınız. 1K monitör almayın.

Son düzenleme:
Bu sistemi alacaksanız kesinlikle işlemciyi en azından Ryzen 5 3600 olarak değiştirin. Değiştirme seçeneğiyle +245 Lira ekleme yapmış olursun. Pişman etmez bu değişiklik.

Bu ekran kartlarıyla 2K monitör kullanarak daha iyi performans alırsınız. 1K monitör almayın.

İkinic sistemi 3600 işlemci ile alın diyorsunuz yanı bu sistemin ekran kartı nasıl sizce?
Bide 1500 tl aralığında 2k monitör ne tavsiye edersiniz?

Eğer bütçenizi çok yukarı çıkartmak istemiyorsanız ilk sisteme +400TL verilip XFX RX5700 ekran kartı da alınabilir.

vBIOS seçme özelliği olduğunu tam olarak anlayamadım kartta ama vBIOS seçilebilen RX 5700 modellerini BIOS güncellemesi ile RX 5700XT performansı alan birçok kullanıcı var reddit'te. Burada da vardır kesin. vBIOS seçilebilmesinin özelliği de, olur da kart BIOS sebebiyle brick olunca diğer seçeneğe geçip hatalı BIOS'u geri alabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı