R5 3600 ve RX 5600XT sistem Cyberpunk'ta darboğaz yapıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Xurmirac

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | RTX 3060Ti
Oyunu ön ayar kısmından yükseğe getirdiğimde 60'ın altına çok düşüyor FPS, o ayarı ortaya getirdiğimde de darboğaz başlıyor. İşlemcide OC yok, 4025MHz değerinde çalışıyor. Çekirdeklerin hepsi %75-80'lerde çalışıyor, ekran kartı kullanımı da 70-60'lara kadar düşebiliyor. Normal mi bu?

RTX 2060 ile alıyor diye düşünüyorum ben RX5600xt ile her şey ultra 45 civarı alıyorum.
DLSS olduğu için CP'da fps artıyor.
Hiç kararlılık yok FPS 'de. Bir yerde 55-60 iken o bölgeden çok da farklı olmayan bir yere gittiğimde 40-45 'lere düşebiliyor. Aynı şekilde fare ile kafamı sağa sola çevirdiğimde de FPS çakılıyor. Ancak orta ayarlara aldığımda neden darboğaz yapıyor onu anlamış değilim.

Hiç kararlılık yok FPS 'de. Bir yerde 55-60 iken o bölgeden çok da farklı olmayan bir yere gittiğimde 40-45 'lere düşebiliyor. Aynı şekilde fare ile kafamı sağa sola çevirdiğimde de FPS çakılıyor. Ancak orta ayarlara aldığımda neden darboğaz yapıyor onu anlamış değilim.
Ben low ayarlara alsam bile 60 dan düşüyor değişik oyun.
Darboğaz olmaması için çözünürlüğü arttırabilirsin fps çok düşmezse.

Ben low ayarlara alsam bile 60 dan düşüyor değişik oyun.
Darboğaz olmaması için çözünürlüğü arttırabilirsin fps çok düşmezse.
Hocam derdim darboğaz olmasın değil, derdim darboğaz neden oluyor. İnternette gördüğüm testlerde benim gibi değerler yok. Şu testlerdeki orta ayarlara bakabilirsiniz. Testlerin birinde işlemci 4.1GHz, diğeri ise 4.2GHz O.C. edilmiş bu kadar etki etme ihtimali var mı? Benim de 4GHz 'de çalışıyor sonuçta.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı