R5 3600 ve RX 5700 sisteme 550W PSU yeterli mi?

MidasTR

Hectopat
R3 3100'den R5 3600'e gectim.
  • B450 S2H.
  • 16 GB RAM.
  • RX 570'den RX 5700 düsünüyorum.
  • 1TB HDD ve 240GB SSD.
Gamepower 550W 80+ PSU var. Bu ekran kartını besleyebilir mi? (4-5 ay sonra degiştireceğim. PSU degerleri resimde vardır.)

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    132,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
R3 3100'den R5 3600'e gectim.
  • B450 S2H.
  • 16 GB RAM.
  • RX 570'den RX 5700 düsünüyorum.
  • 1TB HDD ve 240GB SSD.
Gamepower 550W 80+ PSU var. Bu ekran kartını besleyebilir mi? (4-5 ay sonra degiştireceğim. PSU degerleri resimde vardır.)

Yetmez hocam. Zaten Gamepower'ın dandik bir PSU'su. Anladığım kadarıyla 12V kanalından 456W verebiliyor. En az kaliteli 600W bir PSU öneririm.

"En az 600W" derken, nasıl ve neden en az oluyor onu anlamadım ? Yahu gereksiz yere adama 800W'lik güç besleme aldırmanın alemi yok. 550W çok rahat yeter. Kalitelisi ve tek kanal çıkışı olsun demek ayrı bir şey "en az 600" demek ayrı. Bunu duyan adam bilmese gidip fazladan gereksiz para harcayıp hiç kullanmayacağı çapta bi PSU alacak.

"En az 600W" derken, nasıl ve neden en az oluyor onu anlamadım ? Yahu gereksiz yere adama 800W'lik güç besleme aldırmanın alemi yok. 550W çok rahat yeter. Kalitelisi ve tek kanal çıkışı olsun demek ayrı bir şey "en az 600" demek ayrı. Bunu duyan adam bilmese gidip fazladan gereksiz para harcayıp hiç kullanmayacağı çapta bi PSU alacak.
Güzel laf ama: "550W, yeter." Hangi ürün olduğu konusu önemli değil zaten. Kullansın bir şey işte...

O 600W olayını kafamızdan uydurmuyoruz. AMD'nin kendi önerdiği bir içerikten bilgi sunuyoruz. Okumak isterseniz diye paylaşayım:

Güzel laf ama: "550W, yeter." Hangi ürün olduğu konusu önemli değil zaten. Kullansın bir şey işte...

O 600W olayını kafamızdan uydurmuyoruz. AMD'nin kendi önerdiği bir içerikten bilgi sunuyoruz. Okumak isterseniz diye paylaşayım:

Ben zaten kullandığının işe yaramaz olduğuna hemfikirim. Fakat 550W o sistemi fazla fazla, rahat rahat idare edecekken "EN AZ" ifadesiyle 600lük önerirseniz, içine sinmesi için gider 750W alır. "En az dediler, iyi bir şey olsun" diye. Hepimiz PC kullanıyoruz ve bu huy çoğumuzda var, bilen birileri "en az şu olsun" derse gidip bi tık üstünü almak isteriz ki limitte olmasın. Halbuki W için ödeyeceğini gitsin kalitesi yüksek PSU alsın.
Ayrıca 3100 değil, 3600 ve rx5700xt oc performansları var, ne kadar watt tükettikleri. Yapay ya da kağıt üstü değil, aranıp bulunacak bir şey. 420'yi geçmiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kardeşim sana önerim, kalitesi yüksek bi PSU al. Ben çok araştırıp kalitelisini aldım, arızalı geldi. Sonra daha da kıllanıp daha kalitelisini aldım. PSU yabana atılacak şey değil. Watt değeri şu haliyle işini görür. Dersen ki sonra başka şeyler yaparım, daha yükseğini alırsın. Hayırlı geceler.

Ben zaten kullandığının işe yaramaz olduğuna hemfikirim. Fakat 550W o sistemi fazla fazla, rahat rahat idare edecekken "EN AZ" ifadesiyle 600lük önerirseniz, içine sinmesi için gider 750W alır. "En az dediler, iyi bir şey olsun" diye. Hepimiz PC kullanıyoruz ve bu huy çoğumuzda var, bilen birileri "en az şu olsun" derse gidip bi tık üstünü almak isteriz ki limitte olmasın. Halbuki W için ödeyeceğini gitsin kalitesi yüksek PSU alsın.
Ayrıca 3100 değil, 3600 ve rx5700xt oc performansları var, ne kadar watt tükettikleri. Yapay ya da kağıt üstü değil, aranıp bulunacak bir şey. 420'yi geçmiyor.
İleride ne yapacak bu kullanıcı? Sürekli güç kaynağı mı değiştirecek? Düzgün marka-model güç kaynakları için White-Bronze sertifikalar var zaten ve yetiyorlar. Burada da 600-700W arası tercih yapması ileri dönük bir hareket olur. Ama siz gidip "550W, yeter" derseniz bir farkındalık oluşmaz.

Geri
Yukarı