Çözüldü R5 3600 ve RX 5700 XT sistem yeşil ekran problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onur_kakilli5

Hectopat
Yeni bir sitem topladım. (2 gün önce elime geçti). Oyun oynarken bazen yeşil ekran hatası veriyor ve kendini yeniden başlatıyor, ne yapmam lazım?
Sistem.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: MSI 5700 XT Gaming X.
RAM: 16(8+8)GB 3000MHz.
PSU: 700W Cooler Master.
Anakart: ASUS TUF b 450 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, büyük ihtimalle sürücü problemi. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.
Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın.
Hocam, büyük ihtimalle sürücü problemi. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurun.
Eksik olan Windows güncellemesi varsa yapın.

Çözüm
Hocam çözümü DDU olmuyor maalesef GPU BIOS Update yapmayı biliyorsan güncel sürümüne Update'le İtopya'ya götürdüm kartı bizzat tık tık 2 işlemle updatelediler ne yeşil ekran ne siyah ekran hiçbirşeyi kalmadı.

Hocam son 2 gündür bendede aynı problem oluştu sistemlerimiz hemen hemen aynı acaba trixx ten bana hangi bios sürümünü kullandığınızı ve hala aynı sorun devam ediyor mu söyler misiniz. bir de hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz

Hocam son 2 gündür bende de aynı problem oluştu sistemlerimiz hemen hemen aynı acaba trixxten bana hangi BIOS sürümünü kullandığınızı ve hala aynı sorun devam ediyor mu söyler misiniz? Bir de hangi driver sürümünü kullanıyorsunuz.

Kartı elimden çıkarttım fakat DDU ile driveri silip yeniden yükleyince olmamıştı bizzat mağazada BIOS Update yaptılar öyle düzeldi. Siz bir DDU ile ekran kartı driverlerinizi silin sonrasında AMD'nin sitesiniden güncel olanı indirin. Eğer ki hala devam ediyorsa bir baktırın derim.

Geri
Yukarı