R5 3600 voltaj ayarlama

ornament_03

Decapat
Daha fazla  
Gigabyte B450 S2H ve R5 3600 kullanıyorum. İşlemcim için en iyi değer olan voltaj ayarını buldum. Değer 1.1375V fakat tam bu voltaj ayarını dinamik Vcore'dan (DVID'den)kaç gireceğimi bilmiyorum. Bilen yazarsa çok sevinirim.

Bu arada B450M S2H, üst seviye anakart olmadığından dolayı boştaki voltaj daha da yüksek görünebilir. Bu nedenle yük altında voltaj yetmeme ihtimaline karşı Prime95 ile Small FFTs testi yapın 5 dakika civarında. Voltaj yetersiz gelirse yükseltirsiniz.

Bu arada B450M S2H, üst seviye anakart olmadığından dolayı boştaki voltaj daha da yüksek görünebilir. Bu nedenle yük altında voltaj yetmeme ihtimaline karşı Prime95 ile small ffts testi yapın 5 dakika civarında. Voltaj yetersiz gelirse yükseltirsiniz.

Hocam ben bunu BIOS'tan değil de Ryzen Master'den kullansam bir sıkıntı yaratır mı? Aynen sizin dediğiniz gibi oldu ve voltajı tam doğru göstermedi.

BIOS'tan yapmak daha sağlıklı. Her seferinde uygulamayı açmaya üşenmezseniz sıkıntı olmaz ancak BIOS'tan voltajı artırarak uygun değeri bulmanızı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı