R5 3600 vs R7 2700X

Maxen

Hectopat
Sizce hangisi işimi daha iyi görür? Oyun oynayıp ve Photoshop programları kullanmayı düşünüyorum, ileride belki video işleriyle uğraşırım.
Oynayacağım oyunlar: PUBG - CS:GO - Skyrim - Total War serileri - dow 3 - NFS serileri ( güncel oyunları pek Ultra'da oynama niyetim yok )
İleride keşke demeyeceğim bir seçim yapmak istiyorum, dolar haliyle 8 olmuş mecbur toplayacağım. Sizinde bunlara alternatif önerdiğiniz işlemciler varsa belirtir misiniz? Intel işlemci istemiyorum ama önerebilirsiniz. Kullanacağım ekran kartı MSI 1650 Super Gaming X modeli ( işlemci bütcesi maksimum 2000.)

Son düzenleyen: Moderatör:
3600 oyunlarda bir tık iyi ama çok fazla önemsenecek bir fark yok, aynı zamanda 2700X'in çoklu çekirdek performansı iyi gözüküyor fakat yine aşırı bir fark yok. İçinden çıkan soğutucu yüzünden 2700X seçimi mantıklı olur bence. Soğutucu alacak bütçem var diyorsan R5 3600 alıp overclock yapabilirsin anakartının desteği varsa.
peki 2700x in içinden çıkan wraith prism soğutucu nasıl iyi soğutuyor mu ?
Gayet iyi soğutuyor.

3600 oyunlarda bir tık iyi ama çok fazla önemsenecek bir fark yok, aynı zamanda 2700X'in çoklu çekirdek performansı iyi gözüküyor fakat yine aşırı bir fark yok. İçinden çıkan soğutucu yüzünden 2700X seçimi mantıklı olur bence. Soğutucu alacak bütçem var diyorsan R5 3600 alıp overclock yapabilirsin anakartının desteği varsa.

Gayet iyi soğutuyor.
sanırım 2700x alacagım overclock yapmayı düşünmüyorum.sogutucuya para vermek de istemiyorum çoklu çekirdek daha cok ısıme yarayacak

Geri
Yukarı