R5 3600 yüksek sıcaklık

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
CPU kullanımı %60-70 seviyelerinde. 77-78 derece oluyor, işlemci ile birlikte gelen fanı kullanıyorum, alalı 2 hafta oldu.
Ekran kartı %70 kullanımda en fazla 55 derece oluyor.
İşlemciyi soğutucu almadan soğutmanın yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'tan CPB kapatabilir veya elle daha düşük frekanslara sabitleyebilirsin eğer soğutucu almayacaksan. Bu arada aynı işlemci bende var ve stok soğutucu ile Max. 60 gördüm.

CPU kullanımı %60-70 seviyelerinde. 77-78 derece oluyor, işlemci ile birlikte gelen fanı kullanıyorum, alalı 2 hafta oldu.
Ekran kartı %70 kullanımda en fazla 55 derece oluyor.
İşlemciyi soğutucu almadan soğutmanın yolu var mıdır?
77 derece %100 yük altında iyi. Kasanıza bağlı tabii.

Boştaki sıcaklık 30-40(en fazla) derece arasındaysa, fan yüksek sıcaklıklarda düşük devirle çalışıyordur. Fan kontrolcüden fanın çalışma hızını manuel olarak biraz daha yükseltmek işinizi görebilir. Konuya çok hakim değilseniz sosyalde ilgili konuları inceleyerek hareket edin.

Bu şekilde çok fazla verim alamazsanız kaliteli bir termal macun uygulanabilir. Tabii ki montaj aşamasında soğutucunun işlemciye tam olarak oturmasına dikkat edilmesi gerekir.

1 yıl aynı işlemci ve Stok fan kullandım yeteri kadar soğutma yapmıyordu. Örnek olarak PUBG ultra da oynarken Stok soğutucu ile 84-85 derece oluyordu kasa yapısı iyi olmasına. Ardından forumda arkadaşların önerdiği Arctic Freezer 34 Duo FAN aldım test ettim PUBG de 55-58 derece geçmedi. Full yük testi de yaptım 60 derece sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı