R5 3600 yükseltmesi sonrası sisteme görüntü gelmiyor

TechnoNИ

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
İşlemcimi Ryzen 2600'den 3600'e yükselttim. Yükseltmeden önce BIOS'u son sürüme güncellemiştim. İşlemciyi takınca sistem açıldı ışıkları yandı ama görüntü gelmedi. Uğraştım biraz en sonunda RAM'in 1 tanesini çıkardım sistem çalıştı. BIOS'a girdim masaüstüne girdim falan sıkıntı yok. Daha sonra ikinci RAM'i de taktım sistem tekrar çalışmadı. Önceden problem yoktu. Daha sonra RAM'de problem var diye tek tek ikisini de denedim çalıştı. İkisini de aynı anda takınca görüntü gelmiyor. 1-3, 2-4, 2-3 şeklinde taktım yine görüntü gelmedi. Önce işlemci fanı çalışıyor sonra duruyor ekran gelmiyor. Ekran kartımın 2 fanından biri çalışıp duruyor ve ışıkları da yanıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
@Recep Baltaş

Evet o kısımları atlamışım, varsa farklı bir çift RAM ile deneyin, sonuç aynı kalırsa anakartı garantiye göndermeniz gerekir. Kusura bakmayın.
RAM'lerin tek tek takınca problem olmuyor. RAM'lerde problem yok. Asus desteğe yazdım bakalım ne diyecekler cevap bekliyorum. Sanırım sıkıntı anakartta garantiye göndereceğim duruma göre.

RAM'lerin tek tek takınca problem olmuyor. RAM'lerde problem yok. ASUS desteğe yazdım bakalım ne diyecekler cevap bekliyorum. Sanırım sıkıntı anakartta garantiye göndereceğim duruma göre.

RAM'ler birbiriyle uyumsuz da olabilir, bazen nadir de olsa çift kanal çalışması gereken Dual kit RAM'ler düzgün çalışmıyor. Eğer eş dost akraba, arkadaş, ya da emanet bir şekilde farklı RAM deneme şansınız varsa denemenizde fayda var. Anakart garantiye gittiğinde uzun bir süre gelmeyebilir.

RAM'ler birbiriyle uyumsuz da olabilir, bazen nadir de olsa çift kanal çalışması gereken Dual kit RAM'ler düzgün çalışmıyor. Eğer eş dost akraba, arkadaş, ya da emanet bir şekilde farklı RAM deneme şansınız varsa denemenizde fayda var. Anakart garantiye gittiğinde uzun bir süre gelmeyebilir.
RAM'leri dual şekilde 1.5 sene kullandım. Tamamen aynı model aynı paket içinden çıkan RAM'ler. İşlemci yükseltmesinden sonra uyumsuz olmuş olamazlar ama etrafımda ödünç verebilecek bulursam denerim.

Geri
Yukarı