R5 3600'den R7 5800x3D'ye yükseltme

Bütçe
10000
Kart yeni çıktığı için darboğaz konusuna yorum yapamıyorum hocam. Pek bilgim yok o yüzden garanti olsun diye bir tık daha üstün parçalar önermeye çalıştım. İyice araştırıp doğru seçimi yapabilirsiniz.
Değerli fikirlerin için teşekkür ederim. İşlemcide karar kıldım. Foruma yazdıkça bir yandan da araştırdım. Anakartımin desteklediği en üst seviye işlemci 5800x3D. Şimdi bunu alıp. Kısa bir süre sonra da ekran kartı değiştircem. Tabi bu süreçte de yeni çıkan ekran kartıyla ilgili daha fazla bilgi ve video gelecektir. Darboğaz yapar mı yapmaz mı netleşir.

Değerli fikirlerin için teşekkür ederim. İşlemcide karar kıldım. Foruma yazdıkça bir yandan da araştırdım. Anakartımin desteklediği en üst seviye işlemci 5800x3D. Şimdi bunu alıp. Kısa bir süre sonra da ekran kartı değiştireceğim. Tabii bu süreçte de yeni çıkan ekran kartıyla ilgili daha fazla bilgi ve video gelecektir. Darboğaz yapar mı yapmaz mı netleşir.

Ben de teşekkür ederim hocam ben de size yardımcı olmaya çalışırken bilgilendim. Araştırmalarıma devam edip öğrendiğim bilgileri size tekrar aktarırım. İyi Sosyaller

Bütçe kısmına 10bin yazdım ama işlemci için o. Ekran kartında 30-40binlere kadar çıkabilirim.

Bütçe var ise direk AM5 platformuna geçilebilir diye düşünüyorum. İşlemci olarak 5800x3D yeterlidir AM5'e geçmek istemezseniz. Ekran kartı için başka konu açabilirsiniz ama size önerim o kadar yüksek bir bütçeniz varken 4070 Ti gibi bir kartla sistem toplamanız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı