R5 3600'ün oyun içinde 55 derece olması normal mi?

slainN

Centipat
Daha fazla  
RAM
16gb 8x8
Anakart
b450
Eskiden 92 dereceyle LoL oynuyordum. BIOS'tan işlemcinin 4.2 GHz'den düşmemesini zorlayan ayarı ve CPS kapattım. Şimdi ortalama 3.6 GHz de normal bir şekilde çalışıyor. Oyunda 50 derece bile olmadı belki çok oynasam 55 Max. Bir sıkıntı mı var yoksa oyunun hafifliğinden mi (FPS düşüşüm yok) (R5 3600)

Eskiden 92 dereceyle LoL oynuyordum. BIOS'tan işlemcinin 4.2 GHz'den düşmemesini zorlayan ayarı ve CPS kapattım. Şimdi ortalama 3.6 GHz de normal bir şekilde çalışıyor. Oyunda 50 derece bile olmadı belki çok oynasam 55 Max. Bir sıkıntı mı var yoksa oyunun hafifliğinden mi (FPS düşüşüm yok) (R5 3600)

Gayet iyi değerler.

Gayet serin, soğutucun iyi ise CPB açabilirsin. Sıcaklıklar ne durumda CPB açıkken?

Gayet iyi hocam.

4.2 GHz altına inme ayarını yapmayınca sadece CPB açıkken Max 85 ama biraz fazla.

Evet fazla açıkçası, stok soğutucu mu kullanıyordun? Stok soğutucu ile kullanıyorsan iyi yapmışsın kapatmakla.

Arkadaşlar CPB dediğiniz şey BIOS da nereden yapıyoruz benim anakart Gigabyte açık veya kapalı olduğunu nasıl anlarım? Bir de kapatırsak oyun performansına etki ediyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı