R5 3600X anakart seçimi

Kusura bakmayın fazla soru soruyorum ama eski anakartımdan dolayı PC'yi topladığımdan beri düzgünce kullanamdım bunca zamandır. Epey karşılaştırmasında VRM yapısının 6 fazdan oluştuğunu gördüm sorun olur mu bu?
Asus TUF Gaming B450-Plus II - MSI B450 TomaHawk Max - Asus ROG Strix B450-F Gaming II Karşılaştırması - Epey şu karşılaştırma değerlerine bakıp bana bir şey söyler misiniz son olarak. Plus 2 modeli de fena gelmedi kafam çok karıştı.
Tomahawk Max'ın rakibi Pro S'dir, Plus II, Tomahawk Max ile yarışamaz.
Ayrıca stoklar tükeniyor acele et.

Bütçeyi çok az zorlayıp B550 serisi de alabilirsiniz.

Açıkçası ben Tomahawk'ı aldım ama ileriyi hiç düşünmüyorum bu sistemde eğer değiştirecek olursam komple yeni PC toplarım bunu göz önünde bulundurarak aldığım model VRM yapısı vs olarak daha iyi değil mi bu 550 modelinden

Pro s tier A iken Tomahawk Max tier C bilgin olsun bana sorarsan Pro s daha iyi bir anakart Tomahawk Max bu fiyatlara çıkmışken alınmaz Pro s i al geç bende seninle aynı ikilemdeydim Pro s aldım kafam rahat bilgin olsun.

Pro s tier A iken Tomahawk Max tier C bilgin olsun bana sorarsan Pro s daha iyi bir anakart Tomahawk Max bu fiyatlara çıkmışken alınmaz Pro s i al geç bende seninle aynı ikilemdeydim Pro s aldım kafam rahat bilgin olsun.

Tier a-C ne oluyor bilgim yok bilgilendirir misiniz, bir de madem Tomahawk'dan vazgeçicem Plus-ıı
Daha iyi değil mi Pro-sten (450M Plus-ıı değil DÜZ450 olan modeli)

CPU'ların performans donanım vs gibi özelliklerin test edilip tierlere göre sıralanmasıdır yukarıda attığım kaynaktan girip bakabilirsin bende senin gibi Tomahawk Max almayı düşünüyordum fakat konu açtıktan sonra forumdakiler beni uyardı daha sonra bir sürü test ve karlılaştırmalara bakınca Pro s in daha iyi olduğunu anladım. Konuya buradan göz atabilirsin:
@BerkayZ87konuya daha hakim ne demek istediğimi daha iyi açıklar diye düşünüyorum bilmediğim bazı konularda öneri ve yorum yapmam doğru değil ve yapmam kendisi bu işin uzmanı ve uzun süredir bir sürü tavsiye vermiştir. Sağ olsun bana da verdiği tavsiye doğrultusunda araştırma yaptıktan sonra Pro s de karar kıldım anakart bugün geldi gayette mutluyum yakında kullanmaya başlıycam.

Pro S'te karar kıldım anakart bugün geldi gayet de mutluyum yakında kullanmaya başlayacağım.
Doğru öneri yapmışsın PRO S çok daha iyi bir anakart. Tomahawk MAX maksimum 800 TL'lik bir anakart.

Doğru öneri yapmışsın Pro s çok daha iyi bir anakart. Tomahawk Max maksimum 800 TL'lik bir anakart.

Teşekkürler bende kulaktan dolma ve popüleriteyle hareket edilmemesi gerektiğini anladım sayenizde doğrusunun bu olduğunuda gördüm aklımıza takılan yerlerde bilen kişilerden tavsiye alıp bunları araştırıp doğrulamak en doğrusu sizin sayenizde sağ olun. Bu mevzu Arctic frezer Duo'da hala devam etmekte maalesef .Allah'tan aydınlatıyorsunuzda insanların parası cebinde kalıyor.

CPU'ların performans donanım vs gibi özelliklerin test edilip tierlere göre sıralanmasıdır yukarıda attığım kaynaktan girip bakabilirsin bende senin gibi Tomahawk Max almayı düşünüyordum fakat konu açtıktan sonra forumdakiler beni uyardı daha sonra bir sürü test ve karlılaştırmalara bakınca Pro s in daha iyi olduğunu anladım. Konuya buradan göz atabilirsin:
@BerkayZ87konuya daha hakim ne demek istediğimi daha iyi açıklar diye düşünüyorum bilmediğim bazı konularda öneri ve yorum yapmam doğru değil ve yapmam kendisi bu işin uzmanı ve uzun süredir bir sürü tavsiye vermiştir. Sağ olsun bana da verdiği tavsiye doğrultusunda araştırma yaptıktan sonra Pro s de karar kıldım anakart bugün geldi gayette mutluyum yakında kullanmaya başlıycam.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
Doğru öneri yapmışsın Pro S çok daha iyi bir anakart. Tomahawk Max maksimum 800 TL'lik bir anakart.

Kafam çok karışıktı iki tarafın da taraftarı çok fazlaydı en son gözümü kararttım Tomahawk'ta karar kıldım. TUF serisi çok ilgimi çekiyordu ama seçim yaparken çok zorlandım TUF serisinde. Sipariş ettiğim kart daha gelmedi ama eğer tufa döneceksem siz daha iyi bilirsiniz tabii ki ama B450(M olanı değil)-Pluss II, Pro-sten iyi bir kart değil mi? Son olarak Max 1200TL bandında B550 öneriniz olabilir mi yoksa daha kaliteli bir B450 alın mı dersiniz o fiyat bandında
Teşekkürler bende kulaktan dolma ve popüleriteyle hareket edilmemesi gerektiğini anladım sayenizde doğrusunun bu olduğunuda gördüm aklımıza takılan yerlerde bilen kişilerden tavsiye alıp bunları araştırıp doğrulamak en doğrusu sizin sayenizde sağ olun. Bu mevzu Arctic frezer Duo'da hala devam etmekte maalesef. Allah'tan aydınlatıyorsunuzda insanların parası cebinde kalıyor.

Hocam yardım edebilme imkanınız varsa bir ilgilenebilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı