R5 3600X için RGB anakart tavsiyesi

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yeni bir sistem toplamak üzereyim daha önce bir konu açıp parçaları kaba taslak belirlemiştim. Fakat sonradan sistemde yeteri kadar renk olmadığı kanısına vardım ve RGB parçalara yöneldim. Amacım ferah ve RGB tarafından zengin, göze hitap eden, masa üzerinde durup her baktığımda gözlerimi alamayacağım bir sistem kurmak. Kafamdaki ana parçalar şu şekilde:

MSI GTX 1660 Ti.
Ryzen 5 3600X.
Corsair Vengeance Pro RGB 2x8GB.
XPG 256 GB (2100/1200MB)

Bunlardan RAM ve GPU şu anda elimde mevcut, diğerlerini çok yakın zamanda alacağım. CPU fanı için de AMD Wraith Prism alacağım. Sadece anakarta karar veremiyorum. Başta MSI B450 GAMING Plus Maksimum'de karar kılmıştım fakat dediğim gibi RGB sistem istediğim için anakartıda değiştirmeye karar verdim. Şuana kadar hep MSI anakart kullandım ve kasayı da MSI alacağım için komple MSI ekosistemi yaratmak tercihimdir ama fiyat faktörü yüzünden diğer marka anakartlara da yönelebilirim örneğin: ASUS STRIX B450-F GAMING.

Sorularım şu şekilde:
- MSI harici bir anakart ile Mystic Light kullanabilir miyim?(Gpu - anakart senkronizasyonu için)
- 1000-1200TL bandında B450 çipsetli hangi marka ve modeli tercih etmeliyim?(Rgb ve göz zevkini tatmin etmeli)

Ve son olarak estetik bir sistem olmasını istediğim için kullanacağım kasa da önemli rol oynuyor. MSI MAG Forge 100R (662TL) düşünüyorum. Ancak her türlü tavsiyeye açığım. Tek kriterim ferah, şeffaf ve RGB fanlı olması. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı