R5 3600X pinleri yamuldu

Wirinosa

Femtopat
2 gün çalışıp sonra bozulan Ryzen 5 3600X işlemcimi N11'e iade ettim; garanti dışı olduğunu, 4 köşe pinin de yamulduğunu belirttiler. Ürün elime geldiğinde ne yapmam lazım? Yardım eder misiniz?

Kendinize güveniyorsanız uçlu bir kalemle pinleri düzeltebilirsiniz. Eğer güvenmiyorsanız anlayan bir bilgisayarcıya yaptırın. Sonrasında işlemcinin arızalı olduğundan eminseniz garantiye gönderin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçmiş olsun, eczaneden busturi ve büyüteç yada evde yaşlı varsa onun gözlüğü alıp işlemciyi bir kartonun içinde koyup işlemci büyüklüğünde yuva aç dikkatlice busturinin sırt kısmıyla düzeltmeye çalışın

Ilk önce pinler siz bakınca yamuk muydu? Pinler tamuksa öyle 2 gün çalışıp bozulmazdı. Işlemciyi nasıl yolladınız? Karşılama vs. eğer orijinal kutusunda düzgün kargoladıysanız ve gitmeden önce pinleri düzgün ise kesinlikle tüketici hakları hakem heyetine başvurmalısınız zira ürünü böyle bozup da tüketici hatası garanti dışı diyenler de var.
Bu videodaki pin kalıbı işinize yarayabilir bulursanız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim de 3 tane pinim intel işlemcimde yamulmuştu. Bütün olarak baktığınızda kendilerini zaten belli ediyorlar. Ben toplu iğne ile 3 pini de bütün olarak yamuk görünmeyecek şekilde hizaladım, sorunum çözülmüştü.

Sorun Ramleri çift kanal çalıştıramamamdı. Sistem boot olmuyordu.

Pinleri siz yamulttuysanız haklılar. Pinler kargoda yamulduysa ve sorunun kaynağı başkaysa siz haklısınız. Servise gider ve pinler düzeltilir kolayca. Sorunun sebebi bulunur sonrasında. Zaten N11'i tavsiye etmiyorum artık kimseye. Bir dönem müşteriyi dinler ve çözüm sunarlardı, şimdi afedersiniz aptal yerine koyuyorlar insanı. Son birkaç alışverişimde yaşadım bu durumu. Güvence göremiyorum artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı