R5 3600X + RX 5700 XT OC 8 GB sistem toplama

UMuDo

Hectopat
Merhaba. Son günlerde bilgisayar araştırmaya başladım ve böyle bir sistemle karşılaştım. Sistemin güncel fiyatı 6999 TL. İnternette araştırmalarım sonucu AMD ekran kartlarının geçtiğimiz yıllarda Driver hatası verdiği söylenmiş. Ben böyle bir hatayla karşılaşmaktan korkuyorum açıkçası. Bu hatayı görmeseydim gözümü kırpmadan alırdım açıkçası.
Hâlâ bu hatalar devam ediyor mu? AMD ekran kartı kullanan bir arkadaş varsa bilgilendirebilir mi?
R5 3600x+ rx 5700 XT OC

Açıkçası aklımda RTX 2060 Super almakta vardı fakat bu fiyata hem bu işlemci ve diğer özellikler yok maalesef.

RTX 2060 SUPER sistem

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence RTX 2060 Super sistem almalısın linkteki o sistem bayağı iyi bence ama depolama alanı eğer çok oyun oynayan birisi isen yetersiz gelebilir.
Bence RTX 2060 Super sistem almalısın linkteki o sistem bayağı iyi bence ama depolama alanı eğer çok oyun oynayan birisi isen yetersiz gelebilir.

Ama linkteki ürünün 400 TL daha fazla veripte Battle halini alabilirseniz daha iyi olur.

2-3 aydır ben de 3600+ 5700XT (ya da 2060S) sistem kurmaya çalışıyorum, 5700 XT Driver korkusu bende de vardı ama forumdan aldığım bilgilere göre kullananlarım çoğu memnun, sorunlar giderildi diyor, bir şans verip 5700 XT alacağım. Bir de TUF serisi 5700 XT çok ısınıyor diyorlar bir araştır derim.
Özet 1. sistem daha iyi ama ekran kartı çok ısınıyor diyorlar.
2. Sistemde işlemci ve ekran kartı performans olarak daha düşük ve anakart çok kötülüyorlar onu da bir araştır derim.

2-3 aydır ben de 3600+ 5700XT (ya da 2060S) sistem kurmaya çalışıyorum, 5700 XT Driver korkusu bende de vardı ama forumdan aldığım bilgilere göre kullananlarım çoğu memnun, sorunlar giderildi diyor, bir şans verip 5700 XT alacağım. Bir de TUF serisi 5700 XT çok ısınıyor diyorlar bir araştır derim.
Özet 1. sistem daha iyi ama ekran kartı çok ısınıyor diyorlar.
2. sistemde işlemci ve ekran kartı performans olarak daha düşük ve anakart çok kötülüyorlar onu da bir araştır derim.

Aslında araştırdım. ASUS TUF serisinde hepsinin sıcaklık sorunu olduğunu söylüyorlar ancak bu ekran kartında 3 fan var ve ben çok da sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ayriyeten iyi bir kasanın iyi bir hava sirkülasyonu bu sıcaklıkları düşürebilir. Bir de öyle bir işlemciye soğutucu gerekir mi?

5700 XT msi mı?msi ise 3 4 tane alt modeli var. mesela 1-mech. 2-mech oc. 3 gaming x. vs vs bunlar önemli bunları iyi araştırın. Gaming x ve gaming x3 aynı mı farklı mı?

5700XT kartında malzemeden çalan çok alt model var(sadece MSI içinde bile). ben saphire aldım ilki bozuk geldi yenisini gönderdiler. alt model bile birebir aynı olmasına rağmen kutusu bile farklıydı. kimin nerden satın aldığını sorun soruşturun.

ya da birikiminizi dövize çevirip biraz daha biriktirip 2070süper alın.

Ama linkteki ürünün 400 TL daha fazla veripte Battle halini alabilirseniz daha iyi olur.

Teşekkürler cevabınız için. Araştırdıklarıma göre bazı oyunlarda RX 5700 XT, RTX 2080 Super'le başa baş gidiyor(tabii bazı oyunlarda).Yani bilemiyorum işlemcisi hem daha düşük bir işlemci hem de RX5700 XT daha performanslı gibi. "Ray Tracing" kullanmayı düşünmediğimden bence RX 5700 XT almak daha mantıklı geliyor. Öyle bir işlemci ve ekran kartı bir araya gelince ortaya çok güzel FPS rakamları çıkacağını düşünüyorum.
5700 XT MSI mı? MSI ise 3 4 tane alt modeli var. Mesela 1-mech. 2-mech OC. 3 Gaming X. vs vs bunlar önemli bunları iyi araştırın. Gaming X ve Gaming X3 aynı mı farklı mı?

5700XT kartında malzemeden çalan çok alt model var(sadece MSI içinde bile). Ben Sapphire aldım ilki bozuk geldi yenisini gönderdiler. Alt model bile birebir aynı olmasına rağmen kutusu bile farklıydı. Kimin nereden satın aldığını sorun soruşturun.

Ya da birikiminizi dövize çevirip biraz daha biriktirip 2070SÜPER alın.

Linkinden bakabilirsiniz. ASUS TUF RX5700 XT OC.

Yeni konular

Geri
Yukarı