Çözüldü R5 3600X RX 5700 Yeni güncelleme ile bilgisayar aşırı yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aladagemre_

Centipat
Herkese selamlar 2019 Kasım ayında Vatan Bilgisayar'dan aldığım kasamda (toplama) 1 haftadır dehşet derecede yavaşlık söz konusu. AMD firması yeni bir güncelleme getirdiği için ekran kartımı güncelledim fakat oynadığım oyunlarda fanlarımın otomatik olarak çalışmadığını fark ettim ve bu sorunu çözmek için arayışa girdim. MSI Afterburner, AMD Radeon Software, Dragon Center, MSI Kumbostor gibi uygulamalar vasıtası ile kontrollerimi sağladım fakat bir terslik vardı anlamsız derecede oyun oynarken AMD'nin kendi programı olan Software'de dahil diğer programlarda ekran kartımın sıcaklık değerleri bir biri ile uyuşmuyordu ve fanları kendi kendine kapatıp açıyordu. Bunun üzerinde DDU (display Driver uninstaller)'ı kurup ekran kartımın tüm driverlarını ve yukarıda yazmış olduğum tüm programları kaldırıp tekrar yükledim. Fakat hiçbir sonuca ulaşamadım. En sonunda kendi kendine fanlar otomatik olarak çalışmaya başladı. (Nedenini bilmiyorum :D, sıcaklık değerleri normaldi ) Ekran kartı ısım 30 derece olmasına rağmen fanlarımı %30'da çalıştırıyor ve oynadığım oyunlarda ( Call of Duty MW, Warzone, LOL, CS, Hell Blade, Forza Horizon vb vb) oyunlarda ani FPS düşme sorunu ile karşılaşmaya başladım oynadığım oyunlarda sabit 144 FPS alırken şu an 144 FPS'ten bir anda 10 FPS'leri görmeye başladım ve nedenini araştırmama rağmen bulamadım şu an bu yazıyı yazarken bile bilgisayarım takılıyor bu konu hakkında yardımcı olabilecek birisi varsa bana yardım ederse çok sevinirim.

EKRAN KARTI: AMD Radeon RX 5700 8 GB 256 Bit (MSI )
İşlemci: AMD 3600X
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max
RAM: 2x8
Hardisk: WD 3, 5 1 TB 64 MB 7200 RPM (2 adet)
+ SSD
Sıvı soğutma: Cooler Master - Masterliquid 240 l 120 mm X2

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı