R5 3600X sıcaklıklık dalgalanması

Skadia

Centipat
Selamlar. R5 3600X işlemci kullanıyorum, sıvı soğutma takana kadar (CM MasterLiquid 240 v2) CPB kapalı şekilde sabit 3.8 GHz'de kullanıyordum. Şimdi 4175 MHz ve 1.25V şeklinde ayarladım. Maksimum 62-63 dereceleri gördüm tam yükte ancak anlık şekilde dalgalanma oluyor. Çok önemli değil ancak normal mi merak ediyorum. OC öncesinde böyle miydi emin değilim.
CPB ve PBO kapalı.

Screenshot_4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence herşey normal. Tam yük sıcaklıkları da iyi, dalgalanmalarda sıkıntı yok. Voltajı biraz daha düşürmeyi denediniz mi , bir tık yüksek kalmış gibi.

240mm sıvı soğutma için fazla sıcaklıklar, termal macun nedir?
Oyundan sonra ssi aldım boş hali değil bu. Sıvı soğutmanın kutusundan çıkan Cooler master macunu sürdüm, tam modelini bilmiyorum. 40 derece civarında boştayken. Fanları da %50 civarında kullanıyorum çok ses olmasın diye
Bence herşey normal. Tam yük sıcaklıkları da iyi, dalgalanmalarda sıkıntı yok. Voltajı biraz daha düşürmeyi denediniz mi , bir tık yüksek kalmış gibi.
CTR 2.0 ile test yaptım onun önerdiği değeri girdim. Yeni olduğum için daha fazla denemek istemedim. Sıkıntı çıkana kadar voltajı adım adım düşürüp test yapmalıyım değil mi ?

Yani normal sayılır daha soğuk olabilirdi. 240mm sıvı soğutmaya göre biraz kötü olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı