R5 3600X sistem Cyberpunk 2077 için yeterli mi?

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Dün itibari ile oyun çıktıktan sonra defalarca bu konunun açıldığının farkındayım fakat yeterli bilgi toplayamadığım için tekrar konuyu gün yüzüne getirmek durumundayım. Sistemimin en yetersiz elemanı ekran kartım. Yeterli olmadığını söyleyende oldu yetebileceğini söyleyende fakat emin olmadan satın almak istemiyorum bilgisayarımın özellikleri şu şekilde:

İşlemci: AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 threads 35MB cache AM4 işlemci.

Anakart: ASUS TUF Gaming B550M-PLUS (Wi-Fi) 4600MHz(OC) DDR4 soket AM4 HDMI DP mATX.

Ekran kartı: ASUS Phoenix PH-RX550-4G-Evo Radeon RX 550 4 GB GDDR5 128Bit DX12 GAMING.

RAM: G.Skill Ripjaws V siyah 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM.

SSD: Kingston A2000 500GB 2200/2000mb/s NVMe M.2 2280 PCI-e SSD.

(Bu arada aynı sorum RDR2 içinde geçerli cevaplarsanız sevinirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 550 ile CBP'de Low'da bile 25-30 FPS almanız imkansız. Zaten sistem aşırı dengesiz olmuş. Anakart ve işlemciyi değiştirin, geriye kalan parayla ekran kartı alın.

Ya da direk bütçenizi söyleyin ben size toplayayim. @Mujo Corhamzic

RX 550 ile Cbp'de Low'da bile 25-30 FPS almanız imkansız. Zaten sistem aşırı dengesiz olmuş. Anakart ve işlemciyi değiştirin, geriye kalan parayla ekran kartı alın.

Anakart veya işlemciyi değiştirme gibi bir niyetim yok aslında sistemi bu şekilde toplamamın önceliği müzik prodüksiyonu ile uğraşıyor olmam oyun oynamak 2. veya 3. sırada geliyor o yüzden ekran kartımı olabildiğince düşük tutup işlemci ve anakart ı yükseltmeye çalıştım. Yinede bir merak doğrusu Cyberpunk insanı çekiyor.

RX 550 ile CBP'de Low'da bile 25-30 FPS almanız imkansız. Zaten sistem aşırı dengesiz olmuş. Anakart ve işlemciyi değiştirin, geriye kalan parayla ekran kartı alın.

Sistem müzik prodüksiyonu için dizildi oyun 2. planda. İşlemci ve anakart bizim için daha önemli. Bence RX550 Lowda 25-30 FPS Oynatır.

Yeni konular

Geri
Yukarı