R5 3600X sistem donuyor

boraa61

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Aşırı garip nasıl anlatacağımı da bilmiyorum umarım anlarsınız. Sorun şu ki şöyle düşünün YouTube'da video izlediğinizi düşünün fullscreen de video devam ederken hiçbir tuşa basmadan video duruyor devam ediyor fullscreenden çıkıyor birden geri sayfaya gidiyor ve bu sırada hiçbir şey yapamıyorum mouse ile tıkladığımda bir yere algılamıyor ve işin garip tarafı Windows aşağıdaki kısmı donuyor görev çubuğu donuyor. Görev Yöneticisi'ni açmasam eğer hiçbir şey yapamıyorum ayıryetten masaüstü donuyor ve görev çubuğu çalışmaya başlıyor. Umarım yarıdım edebilirsiniz.

PC'nin özellikleri:
Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max.
AMD Ryzen 5 3600X.
MSI RTX2060 Super.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi buraya birsürü çözüm önerisi yazılabilir ama onları tek tek denemek,belki driverları silip tekrar kurmak vs bayağı vaktinizi alacaktır.Bence en güzeli(eğer sıcaklıklar da normal ise) temiz bir format atıp sorunun devam edip etmediğine göre hareket etmek.

Şimdi buraya birsürü çözüm önerisi yazılabilir ama onları tek tek denemek,belki driverları silip tekrar kurmak vs bayağı vaktinizi alacaktır.Bence en güzeli(eğer sıcaklıklar da normal ise) temiz bir format atıp sorunun devam edip etmediğine göre hareket etmek.
selam tekrar formatı attım aynı sorun yine devam ediyor :(
FSP'nin 600W'lık PSUsunu kullanıyorum

Son düzenleme:
En son Ryzen 3 3200U'lu 8 GB RAM'li laptop senin sorunun aynısını yapıyordu. Bu laptop YouTube'da donuyordu. Ondan sonra sattım kurtuldum. Büyük ihtimal işlemciden dolayı. Ryzen töbe.

Yeni konular

Geri
Yukarı